Strona główna » Kim jesteśmy » Nasza Firma » Nagrody

Kim jesteśmy

Nagrody

Cergia na 4 gwiazdki!


W marcu 2010 roku Toruńska Energetyka Cergia SA została laureatem wyróżnienia "Uznanie za doskonalenie" Modelu Doskonałości EFQM, na wysokim poziomie 4 gwiazdek z wynikiem punktowym w przedziale 451-500 pkt!

Kliknij by zobaczyć powiększenie

4 gwiazdki **** to poziom najlepszych organizacji krajowych.

Wdrażanie modelu EFQM zapoczątkowano w Spółce w listopadzie 2008 roku. W dniach 18-19 stycznia br. miała miejsce wizyta asesorów Krajowej Organizacji Partnerskiej, której efektem było przyznanie wyróżnienia. W ten sposób Cergia znalazła się w gronie trzynastu polskich organizacji wyróżnionych "Uznaniem za doskonalenie" EFQM.


"Ciepło przez cały rok" - LAUREATEM MEDALU EUROPEJSKIEGO


27 listopada 2009 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się uroczysty finał XIX edycji MEDALU EUROPEJSKIEGO. Dyplom i medal dla Toruńskiej Energetyki Cergia SA za "ciepło przez cały rok" odebrał Henryk Dworakowski - Prezes Zarządu.


Kliknij by zobaczyć powiększenie

Medal Europejski jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem wspierającym produkty i usługi spełniające najwyższe standardy europejskie. Jego celem jest upublicznienie przykładów dobrej jakości i promocja metod jej osiągania. Medal Europejski przyznawany jest od 9 lat, wśród nagrodzonych firm są zarówno najwięksi polscy producenci jaki i przedsiębiorstwa lokalne. Jest swoistą rekomendacją wystawianą wyróżnionym produktom przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, Business Centre Club oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny.

Otrzymane przez Cergia wyróżnienie świadczy o dynamicznym rozwoju naszej Spółki i najwyższej jakości oferowanego produktu jakim jest "ciepło przez cały rok", potwierdza również że obrany przez nas kierunek rozwoju był wyborem właściwym.

"Ciepło przez cały rok" nie jest naszym pierwszym produktem wyróżnionym Medalem Europejskim. Wytwarzane przez nas ciepło i energia elektryczna otrzymały medal w latach 2002, 2005, 2006."Ciepło przez cały rok" - wśród najlepszych produktów!


Produkt "Ciepło przez cały rok" oferowane odbiorcom przez Toruńską Energetykę Cergia SA zdobyło wyróżnienie w konkursie na "Produkt Targów" podczas Targów Budownictwa "OD DZIAŁKI PO DOM" 2008 oraz Kujawsko-Pomorskich Targów Inwestycyjnych "INVEST-TOR 2008 w Toruniu, które odbyły się w dniach 1- 2 marca


Kliknij by zobaczyć powiększenie

Wyróżnienie targowe to prestiż dla naszego produktu. Jego przyznanie wiąże się z zaufaniem społecznym organizatorów Targów, jak i samych wystawców. Wśród kryteriów, którymi kierowała się Komisja Konkursowa przy wyborze laureatów była jakość produktu, jego konkurencyjność, nowatorstwo na rynku oraz proces produkcji. Jesteśmy wśród najlepszych! Cergia SA dokłada starań, aby zapewnić swoim Klientów i odbiorcom ciepła sieciowego satysfakcję i komfort. W tym celu proponujemy Klientom produkt "Ciepło przez cały rok". Na życzenie klienta dostarczymy ciepło o każdej porze roku, również podczas chłodnych i wietrznych dni wiosny, lata i jesieni. To nasz klient decyduje o tym kiedy włączyć ogrzewanie w jego domu. Wystarczy kontakt właściciela lub administratora budynku z Cergią SA. My jesteśmy gotowi ! (więcej na temat tego produktu piszemy na str ...Biuletynu)

Targi Budownictwa i Targi Mieszkaniowe "OD DZIAŁKI PO DOM 2008" były doskonałą okazją do zaprezentowania swoich wyrobów i usług przez producentów i dystrybutorów wyrobów budowlanych, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, a także pracowni projektowych i firm wykonawczych. Podczas tegorocznej edycji targów, halę targową odwiedziło kilka tysięcy osób, które mogły odnaleźć tam wszystko co jest potrzebne przy budowie domu lub kupnie własnego mieszkania. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertami nowoczesnych produktów i rozwiązań technicznych w zakresie instalacji sanitarnych, wentylacyjnych i grzewczych, w tym z ofertą Cergii SA.

Przypominamy, że podczas ubiegłorocznych Targów ciepło sieciowe z Cergii SA - również zostało wyróżnione przez jury w konkursie na produkt targów.Nominacja Cergii do nagrody LAUR CIEPŁOWNICTWA 2007


Toruńska Energetyka Cergia SA została nominowana do nagrody Laur Ciepłownictwa, w kategorii wiodące przedsiębiorstwo ciepłownicze o sprzedaży ciepła powyżej 1 000 000 GJ.


Kliknij by zobaczyć powiększenie

Nagrody LAUR CIEPŁOWNICTWA w kategorii wiodące przedsiębiorstwo ciepłownicze - zgodnie z maksymą "Pierwszy wśród równych", przyznawane są już od kilku lat i zgodnie ze zwyczajem są wręczane w trakcie XI Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach.

W tegorocznej Kapitule Laurów zasiadali: prof. dr hab. inż. Witold Wasilewski - Laureat nagrody w 2000 r.; prof. dr hab. inż. Stanisław Mańkowski - Laureat nagrody w 2003 r. PW; Aleksander Wellenger - Laureat nagrody w 2004 r., OPEC Sp. z o.o. w Gdyni; Grażyna Bielawska - Laureatka nagrody w 2005 r., MEC Sp. z o.o. w Koszalinie; Wiesław Chmielowicz - Laureat nagrody w 2006r., ECO S.A. w Opolu; Jerzy Suchański - Przewodniczący Rady Konsultacyjnej przy Parlamentarnym Zespole ds. Energetyki; Jacek Szymczak - Prezes Zarządu IGCP - Przewodniczący Kapituły.

Nagrodę LAUR CIEPŁOWNICTWA 2007 w kategorii wiodące przedsiębiorstwo ciepłownicze o sprzedaży ciepła powyżej 1 000 000 GJ otrzymało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Gliwice Sp. z o.o. w Gliwicach. Natomiast nominacja naszej Spółki do tej nagrody jest ogromnym sukcesem i prestiżem, gdyż stanowi wyraz uznania profesjonalizmu naszej Spółki oraz zaufania środowiska do Cergii. Dzięki tej nominacji nasza Spółka wraz z również nominowanymi firmami: Dalkią Łódź S.A. i Dalkią Poznań S.A., została zaliczona do wiodących przedsiębiorstw ciepłowniczych.


Ciepło sieciowe nagrodzone na Targach Budowlanych!


Pod koniec marca 2007 r. Cergia SA uczestniczyła w dwudniowych Targach Budowlanych "Od Działki po Dom - TORBUD 2007", które odbywały się w Toruniu. Podczas Targów "ciepło sieciowe" produkowane przez Toruńską Energetykę Cergia SA zdobyło wyróżnienie w konkursie na produkt targów.

Była to impreza skierowana do klientów, mieszkańców Torunia i regionu, a jej zakres tematyczny to szeroko rozumiana branża budowlana - od ofert kredytowania, biura projektowe, wykonawstwo budowlane, urządzenia i akcesoria związane z rynkiem budowlanym. Targi były dla Cergii SA okazją do spotkania klientów, potencjalnych klientów i mieszkańców Torunia, dały okazję do bezpośrednich rozmów, pozwoliły na udzielenie wyczerpujących odpowiedzi przez pracowników Cergii na pytania odwiedzających dotyczących Spółki i produktów, naszej oferty, możliwości przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej itp. Większość odwiedzających interesowała się stoiskiem Cergii, choć nie każdy kto je odwiedzał jest naszym klientem i planuje współpracę w przyszłości, to zapamiętał Cergię jako ważny i silny podmiot gospodarczy w Toruniu.

Wyróżnienie produktu Cergii "ciepło sieciowe" to duży prestiż, który wiąże się z zaufaniem społecznym organizatorów targów i wystawców. Wśród kryteriów, jakimi kierował się komisja konkursowa przy wyborze laureatów była m.in. jakość produktu, innowacyjność, konkurencyjność, walory techniczne i możliwości zastosowania produktu. Jesteśmy wśród najlepszych!


Cergia SA - LAUREATEM MEDALU EUROPEJSKIEGO


Medal Europejski

W dniu 23 października 2006 r. w Warszawie w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się uroczystość wręczania MEDALI EUROPEJSKICH DLA WYROBÓW. W tegorocznej, XIII Edycji Konkursu dla Toruńskiej Energetyki Cergia SA medal odebrali: Henryk Dworakowski, Prezes Zarządu i Dorota Kowalska-Papke, Dyrektor Biura Spółki. Nasza Spółka nagrodzona została za wyrób ciepła i energii elektrycznej.


Medal Europejski jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem, którego celem jest przybliżenie idei integracji Polski z Unią Europejską w środowisku przedsiębiorców. Wyróżnione są wyroby i usługi, które spełniają standardy europejskie. Medal Europejski to swoista rekomendacja wystawiona wyróżnionym produktom przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Business Centre Club.

Gospodarzami uroczystości wręczenia medali i dyplomów byli: Marek Goliszewski (Prezes Business Centre Club), Tadeusz Kozek (Podsekretarz Stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej), Maciej Grelowski (Przewodniczący Rady Głównej BCC), Grażyna Majcher-Magdziak (Przewodnicząca Komisji Weryfikacyjnej) i Jarosław Mulewicz (Szef Komisji Europejskiej Konwentu BCC, członek Rady Organizatorów BCC, członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego).

Dla naszej Spółki otrzymanie Medalu Europejskiego potwierdza wysoką jakość wytwarzanego ciepła i energii elektrycznej, spełniających unijne standardy oraz słuszność objętego kierunku rozwoju firmy.

Przed połączeniem z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Toruń Sp. z o.o., EC Toruń SA również uzyskała nagrody, które były świadectwem i potwierdzeniem jakości wytwarzanego produktu, odpowiedzialności za środowisko naturalne i zaangażowania w edukację ekologiczną społeczeństwa, w szczególności dzieci i młodzieży:

 • Medal Europejski dla Wyrobów - listopad 2002 r.(V edycja), październik 2005 r. (XI edycja)
 • Tytuł "Firma Przyjazna Środowisku" - 2004 r. (w 2005 r. Elektrociepłownie "Toruń" SA otrzymały Certyfikat Przedłużający Znak i Tytuł "Firma Przyjazna Środowisku" na rok 2005

Nominacja do Tytułu Solidny Pracodawca Roku 2006

Toruńska Energetyka Cergia SA otrzymała nominację do Tytułu Solidny Pracodawca Roku 2006 w kategorii województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to ogólnopolska nagroda przyznawana przez Przegląd Gospodarczy - dodatek promocyjno-informacyjny, który ukazuje się w Gazecie Prawnej. Jest to już trzecia edycja tego konkursu. Kapituła powołana przez redakcję Przeglądu Gospodarczego, spośród wszystkich nominowanych wyłoni laureatów.

Kryteria, jakimi kierowano się przy wyborze kandydatów to rozwój firmy na przestrzeni ostatnich lat oraz pozytywny wizerunek w otoczeniu. Ekipa dziennikarska zbierała informacje związane z tzw. wskaźnikiem solidności zatrudnienia, w którym brano pod uwagę przede wszystkim takie kwestie jak: warunki pracy (przepisy bhp, prawo pracy), terminowość wypłat, warunki socjalne oraz ścieżkę kariery (szkolenia pracowników).

Nominacja Toruńskiej Energetyki Cergia przyznana została na podstawie zebranych bardzo dobrych informacji dotyczących warunków, jakie zapewniane są pracownikom w Spółce. Wzięte zostało pod uwagę między innymi spełnianie przez firmę przepisów prawa pracy, możliwości rozwoju zawodowego pracowników, uczestnictwa w różnego rodzaju kursach i szkoleniach, a także warunki socjalne oferowane zatrudnionym.


Nominacja Cergii do nagrody LAUR CIEPŁOWNICTWA

Toruńska Energetyka Cergia SA została nominowana do nagrody Laur Ciepłownictwa, w kategorii wiodące przedsiębiorstwo ciepłownicze o sprzedaży ciepła powyżej 1 000 000 GJ.

Nagrody LAUR CIEPŁOWNICTWA przyznawane są już od kilku lat i zgodnie ze zwyczajem są wręczane zostały w trakcie XI Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach.
W tegorocznej Kapitule Laurów zasiadali:

 • prof. dr hab. inż. Witold Wasilewski - Laureat nagrody w 2000 r.;
 • prof. dr hab. inż. Stanisław Mańkowski - Laureat nagrody w 2003 r. PW;
 • Aleksander Wellenger - Laureat nagrody w 2004 r.,OPEC Sp. z o.o. w Gdyni;
 • Grażyna Bielawska - Laureatka nagrody w 2005 r., MEC Sp. z o.o. w Koszalinie;
 • Wiesław Chmielowicz - Laureat nagrody w 2006 r., ECO S.A. w Opolu;
 • Jerzy Suchański - Przewodniczący Rady Konsultacyjnej przy Parlamentarnym Zespole ds. Energetyki;
 • Jacek Szymczak - Prezes Zarządu IGCP - Przewodniczący Kapituły.

Nominacja do nagrody Laur ciepłownictwa jest tym większym prestiżem, gdyż stanowi wyraz uznania profesjonalizmu naszej Spółki oraz zaufania środowiska do Cergii. Obok Cergii nominowane były również firmy:

 • Dalkia Łódź S.A.
 • Dalkia Poznań S.A.