Strona główna » Kim jesteśmy » Biuro prasowe » Aktualności

Kim jesteśmy

Aktualności

[2020-03-16] - Kontakt z BOK w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników PGE Toruń,PGE Toruń zachęca do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta w formie zdalnej - telefonicznie lub e-mailem.Do Państwa dyspozycji pozostają również opiekunowie klientów, z którymi mogą się Państwo kontaktować telefonicznie (nr kontaktowy wskazany na fakturze).Dane kontaktowe BOK: poczta elektroniczna - bok.pgetorun@gkpge.pltelefon: 56 65 94 340, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7°° do 15°°. Pogotowie Ciepłownicze 993, całodobowo.

więcej...

[2020-03-01] - Ponad 250 osób na nocnym zwiedzaniu w PGE Toruń

PGE Toruń, należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, zorganizowała 29 lutego nocne zwiedzanie w ramach akcji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu "Poznaj region z przewodnikiem". Ponad 250 mieszkańców regionu kujawsko-pomorskiego zwiedziło toruńską elektrociepłownię w niecodziennej, bo nocnej, scenerii i poznało tajniki produkcji energii elektrycznej i ciepła dla ponad 100 tysięcy mieszkańców.

więcej...

[2020-02-20] - Nocne zwiedzanie elektrociepłowni PGE Toruń w ramach akcji "Poznaj region z przewodnikiem"

PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, to producent ciepła i energii elektrycznej oraz dostawca ciepła sieciowego do ponad 100 tys. toruńskich mieszkań. Spółka po raz drugi dołączyła do akcji Urzędu Marszałkowskiego "Poznaj region z Przewodnikiem". 29 lutego mieszkańcy będą mogli zwiedzić toruńską elektrociepłownię i poznać tajniki produkcji energii elektrycznej i ciepła w niecodziennej, bo nocnej, scenerii.

więcej...

[2020-01-30] - Zmiany w prawie - zapytanie o możliwość przyłączeniado sieci ciepłowniczej

W związku z nowelizacją zapisów Prawa Energetycznego (przepisu art. 7b ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne) oraz Prawa budowlanego (art. 33 ust. 2 pkt 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) od 1 stycznia 2020 r. autorzy projektów budowlanych są zobowiązani do złożenia w odpowiedniej jednostce administracyjnej oświadczenia o istnieniu/nieistnieniu technicznych i ekonomicznych warunków przyłączenia budynku do sieci ciepłowniczej. Oświadczenie w tej sprawie, zgodnie z nowymi przepisami, jest konieczne w procesie uzyskiwania pozwolenia na budowę.

więcej...

[2020-01-24] - Efektywny system ciepłowniczy w Toruniu - korzystny współczynnik Wpc*

PGE Toruń osiągnęła bardzo korzystny wskaźnik Wpc (współczynnik nieodnawialnej energii pierwotnej) dla sieci ciepłowniczej w Toruniu. Za 2019 rok wskaźnik ten wyniósł 0,36. Dzięki temu podłączenie przez inwestora budynku do sieci ciepłowniczej w Toruniu spełni wymóg określony w przepisach budowlanych dotyczących efektywności energetycznej budynku.

więcej...

[2020-01-23] - Informacja o nieszczelności na ul. Dobrzyńskiej

Służby techniczne PGE Toruń otrzymały w dniu 23 stycznia (około godz.12) informację o wydobywającej się parze z ziemi przy ul. Dobrzyńskiej w Toruniu. Niezwłocznie przystąpiono do prac zabezpieczających, w tym odcięcia dopływu ciepłej wody pomiędzy Bajem Pomorskim a ul. Dobrzyńską oraz pilnej naprawy ciepłociągu.

więcej...

[2019-09-27] - PGE Toruń dzieli się ciepłem z potrzebującymi

PGE Toruń w ramach ogólnopolskiego programu PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE, "Dzielimy się ciepłem", wspiera organizacje pożytku publicznego, korzystające z ciepła sieciowego i niosące pomoc potrzebującym. W ten sposób spółka chce wspomóc działalność fundacji i stowarzyszeń, aby mogły one jeszcze lepiej spełniać swoje misje dla najbardziej potrzebujących.

więcej...

[2019-09-19] - Przygotuj sie do zimy z PGE Toruń!

Wrzesień to czas jeszcze słonecznych dni, ale już chłodniejszych poranków. W PGE Toruń jesteśmy gotowi do uruchomienia ogrzewania na życzenie klienta, tak aby zapewnić komfort cieplny w mieszkaniach odbiorców.

Nie marznij - skontaktuj się z administratorem swojego budynku. Możesz mieć ciepło kiedy chcesz!

więcej...

[2019-08-28] - Wykaz adresów budynków w zachodniej i centralnej części Torunia z ograniczeniami dostaw ciepła na początku września 2019

więcej..

[2019-08-20] - PGE Toruń zwiększy bezpieczeństwo cieplne miasta

Budowa i modernizacja około 7 kilometrów sieci ciepłowniczych, kilkudziesięciu nowoczesnych węzłów indywidulanychoraz remont 3 głównych komór cieplnych - to najważniejsze prace realizowane w 2019 roku przez PGE Toruń, spółkę należącą do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE.

więcej...

[2019-08-14] - Nowa taryfa dla ciepła

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził w dniu 11 lipca 2019 r. nową taryfę dla ciepła PGE Toruń. W nowej taryfie, ceny ciepła wzrosną średnio o 1,4% dla odbiorców zasilanych z miejskiej sieci ciepłowniczej. Nowe stawki taryfowe obowiązywać będą od 14 sierpnia 2019 roku.

więcej...

[2019-07-05] - Dołącz do naszego zespołu

Poszukujemy pracowników na stanowisko Obchodowy i Specjalista ds. Instalacji Sanitarnych

więcej...

[2019-06-28] - 630 osób podczas Dnia Otwartego w PGE Toruń

15 czerwca PGE Toruń, podobnie jak w innych oddziałach i spółkach należących do PGE Energia Ciepła, odbył się Dzień Otwarty. Pogoda dopisała, ale upał nie zniechęciła mieszańców Torunia, którzy liczni (ok. 630 osób) przybyli, żeby zwiedzić toruńską elektrociepłownię gazową.

więcej...

[2019-06-12] - Dzień otwarty PGE Toruń - zapraszamy do elektrociepłowni 15 czerwca!

Zapraszamy na Dzień Otwarty PGE Toruń i zwiedzanie elektrociepłowni gazowej w najbliższą sobotę - 15 czerwca w godz. 10.00-16.00.

 Podczas tegorocznego Dnia otwartego PGE Toruń pokażemy turbinę gazową typu lotniczego - taką samą jaka występuje w modelu Boeinga, która produkuje energię. Zaprezentujemy kotły odzysknicowe, w których wytwarzamy ciepło dla ponad 100 tysięcy mieszkańców i akumulator ciepła. Będzie też okazja, aby obejrzeć węzły cieplne stosowane w budynkach, rurociągi służące do przesyłu ciepła i zapoznać się z możliwościami zdalnego podglądu pracy urządzeń ciepłowniczych.

więcej...

[2019-03-21] -Sokoły wędrowne wybrały PGE Toruń - uruchomiliśmy podgląd z gniazda sokołów na naszym kominie"

PGE Toruń we współpracy ze Stowarzyszaniem na Rzecz Dzikich Zwierząt "Sokół" wyposażyło nowe gniazdo sokołów wędrownych w kamery do podglądu online. Dzięki temu przedsięwzięciu, od dzisiaj można śledzić życie sokołów wędrownych na kominie PGE Toruń!

więcej...

[2019-03-05] -Relacja zdjęciowa z nocnego zwiedzania elektrociepłowni PGE Toruń (2.03) - wspólna akcja z Urzędem Marszałkowskim pt. "Poznaj region z przewodnikiem"

2 marca zaprosiliśmy mieszkańców, do nocnego zwiedzania elektrociepłowni gazowej PGE Toruń. Mimo niskich temperatur zewnętrznych, przyszło bardzo wielu chętnych, aby w nocnej scenerii zwiedzić nasz zakład i dowiedzieć się jak jest produkowana energia elektryczna i ciepło dla ponad 100 tys. mieszkańców Torunia. W ciągu czterech godzin (od godz. 19.00) odwiedziło nas ponad 170 mieszkańców Torunia i regionu!.

więcej...

[2019-02-18] -Nocne zwiedzanie elektrociepłowni PGE Toruń - "Jak powstaje ciepło? " - w ramach wspólnej akcji z Urzędem Marszałkowskim pt. "Poznaj region z przewodnikiem"

Zapraszamy mieszkańców regionu na rodzinne, nocne zwiedzanie elektrociepłowni PGE Toruń. W tym roku po raz pierwszy do akcji "Poznaj region z przewodnikiem", zostały zaproszone firmy i zakłady przemysłowe. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli zwiedzić w niecodziennej, nocnej scenerii toruńską elektrociepłownię PGE Toruń. 2 marca od godz. 19.00 będzie można zobaczyć jak elektrociepłownia PGE Toruń wytwarza i dostarcza ciepło do ponad 100 tysięcy mieszkańców.

więcej...

[2019-01-22] - PGE Toruń buduje sieć ciepłowniczą zwiększającą bezpieczeństwo Torunia

PGE Toruń, producent i dostawca ciepła sieciowego do mieszkańców Torunia,  zbudował pod koniec 2018 roku 1 kilometr nowego ciepłociągu o średnicy DN600.Realizacja nowej sieci wynika z projektu  ZIT  pn. pierścień "Bielawy-Skarpa".W 2019 roku planowana jest budowa kolejnych 3 kilometrów nowej sieci magistralnej. Powstająca sieć ciepłownicza zwiększy bezpieczeństwo cieplne Torunia, szczególnie jego wschodniej części. Ponadto inwestycja pozwoli na uciepłownienie nowych terenów, dotąd nie objętych siecią ciepłowniczą.

więcej...

[2018-12-07] - Budowa sieci ciepłowniczej (spinka Bielawy-Skarpa) - zmiana organizacji ruchu na ul. Chrzanowskiego

PGE Toruń rozpoczęła w październiku br. budowę ciepłociągu - Pierścień (Spinka) "Bielawa-Skarpa". Powstająca sieć ciepłownicza zwiększy bezpieczeństwo cieplne Torunia, szczególnie jego wschodniej części, w tym osiedla Na Skarpie. Ponadto inwestycja pozwoli na uciepłownienie nowych terenów nie objętych, dotąd siecią ciepłowniczą (ulica Chrzanowskiego oraz część ulicy Olimpijskiej).

więcej...

[2018-10-10] - Relacja z Dnia Otwartego w PGE Toruń

6 października PGE Toruń, podobnie jak w innych oddziałach i spółkach należących do PGE Energia Ciepła, odbył się Dzień Otwarty. Dopisała nie tylko pogoda, ale przede wszystkich mieszkańcy, których było ponad 550 osób.

więcej...

[2018-09-28] - Dzień Otwarty PGE Toruń

PGE Toruń - producent ciepła i energii elektrycznej, dostawca ciepła sieciowego do toruńskich mieszkań, zaprasza na zwiedzanie elektrociepłowni gazowej podczas Dnia Otwartego w PGE Toruń w sobotę 6 października br. w godz. 10.00-16.00.

więcej...

[2018-09-04] - Na życzenie klienta uruchamiamy ogrzewanie

Początek września to czas jeszcze słonecznych dni, ale już chłodniejszych
poranków i wieczorów. Dla PGE Toruń "sezon grzewczy" trwa przez cały rok. W każdej chwili jesteśmy gotowi do uruchomienia ogrzewania na życzenie klienta, tak aby zapewnić komfort cieplny w mieszkaniach odbiorców.

Nie czekaj na jesień - skontaktuj się z administratorem swojego budynku. Możesz mieć ciepło kiedy chcesz!

więcej...

[2018-07-31] - Nowa taryfa dla ciepła

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził w dniu 27 lipca 20018 r. nową taryfę dla ciepła PGE Toruń. W nowej taryfie, ceny ciepła wzrosną średnio o 0,6% dla odbiorców zasilanych z miejskiej sieci ciepłowniczej. Nowe stawki taryfowe obowiązywać będą od 14 sierpnia 2018 roku.

więcej...

[2018-07-18] - HARMONOGRAM przerw w dostawach ciepłej wody i utrudnień w ruchu - modernizacje i inwestycje w sieci ciepłowniczej

więcej...

[2018-03-12] - Nieszczelność ciepłociągu i przerwa w dostawie ciepła - 13.03. 2018 r.

Służby techniczne PGE Toruń podczas występujących na początku marca mrozów zlokalizowały nieszczelności na ciepłociągu napowietrznym w okolicach Dworca Wschodniego. Zlokalizowane nieszczelności były przez nasze służby na bieżąco monitorowane jednak ze względu na utrzymanie dostaw ciepła dla odbiorców, zdecydowano przełożyć prace usuwające nieszczelność na wtorek 13.03, w którym prognozowane są wysokie dodatnie temperatury zewnętrzne. 

Prace naprawcze na ciepłociągu spowodują przerwę w dostawach ciepła i ciepłej wody 13.03.2018 r. od ok. godziny 9.00 do ok. godziny 18.00.

Przerwa w dostawie ciepła dotyczy odbiorców ciepła sieciowegozlokalizowanych na zachód od ul. Skłodowskiej-Curie czyli dla osiedli: Mokre, Starówka, Jar. Bydgoskie, Młodych, Koniuchy, Wrzosy, Tysiąclecia, Jakubskie.

Dostawa ciepła odbywać się będzie nieprzerwanie dla osiedli: Rubinkowo, Skarpa, ul. Olsztyńskiej oraz rejonu ul. Polnej, Chrobrego i Mazowieckiej.

 

więcej...

[2018-02-01] - Nieszczelność ciepłociągu i przerwa w dostawie ciepła - 2.02.2018 r.

Służby techniczne PGE Toruń 1.02.2018 r. zlokalizowały nieszczelność na ciepłociągu napowietrznym przy ul. Skłodowskiej-Curie 7. Ze względu na to, że naprawa awarii zajęłaby kilka godzin i zakończyłaby się w godzinach wieczornych, czyli w czasie, kiedy obserwowane jest największe zapotrzebowanie na ciepło wśród odbiorców i notowana jest najniższa temperatura zewnętrzna, termin usunięcia nieszczelności przesunięto na godziny poranne 2.02.2018 r.

Prace naprawcze na ciepłociągu spowodują przerwę w dostawach ciepła i ciepłej wody 2.02.2018 r. od ok. godziny 8.00 do ok. godziny 18.00.

więcej...

[2017-11-24] - Zmieniliśmy nazwę na PGE Torun S.A.

13 listopada Grupa PGE przejęła polskie aktywa francuskiego koncernu EDF. W związku z tą zmianą, funkcjonujemy już pod nazwą PGE Toruń S.A. Adres spółki oraz wszystkie dane(KRS, NIP, REGON) nie uległy zmianie. Zmianie uległa nazwa strony internetowej na   www.pgetorun.pl

 

więcej...

[2017-10-04] - Jak działała tzw. pogodynka w węźle cieplnym?

Uruchomiliśmy już ogrzewanie dla naszych klientów na okres jesieni i zimy. Obecnie jesteśmy w okresie przejściowym, to znaczy obserwujemy wahania temperatury na zewnątrz. Na taką sytuację przygotowane są urządzenia odpowiadające za dostawę ciepła instalacji wewnętrznej budynku.

 

więcej...

[2017-09-22] - Przyłącz budynek do sieci - to się opłaca

Ciepło dostarczane za pomocą sieci ciepłowniczej jest najwygodniejszym i najbardziej opłacalnym sposobem ogrzewania budynku. Nie wymaga od użytkowników żadnej obsługi. Jest dostępne cały rok, zapewnia czyste powietrze. Wybiera je co drugi mieszkaniec Torunia i ponad 90% inwestorów. Nie czekaj - przyłącz budynek do sieci. Jesteśmy elastyczni w negocjowaniu warunków przyłączenia.

więcej...

[2017-07-14] - Nowa taryfa dla ciepła 2017/2018.

W związku z zakończeniem okresu obowiązywania taryfy, PGE Toruń S.A. wystąpił z wnioskiem do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki o zatwierdzenie nowej taryfy. W nowej taryfie ceny ciepła wzrosną średnio o 9,19% dla klientów zasilanych z miejskiej sieci ciepłowniczej.

więcej...

[2017-06-21] - Modernizujemy system ciepłowniczy: wymieniamy i budujemy sieci oraz nowe węzły cieplne. Harmonogram i terminy przerw w dostawach ciepła.

PGE Toruń S.A. od lat modernizuje i rozwija miejską sieć ciepłowniczą. Wymiana sieci kanałowych na preizolowane, budowa nowych węzłów cieplnych oraz uciepłownienie nowych terenów w Toruniu to najważniejsze tegoroczne prace w systemie ciepłowniczym.

więcej...

[2017-06-10] - Efektywny system ciepłowniczy w Toruniu - korzyści dla inwestorów!

Po uruchomieniu kogeneracyjnej elektrociepłowni gazowej toruński system ciepłowniczy spełnia wymogi efektywnego systemu ciepłowniczego. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców i inwestorów w Toruniu...

więcej...

[2017-04-28] - RELACJA (WIDEO) Z OTWARCIE NOWEJ ELEKTROCIEPŁOWNI GAZOWEJ W TORUNIU I NOCNEGO ZWIEDZANIA

21 kwietnia odbyła się oficjalna inauguracja nowej elektrociepłowni gazowej w PGE Toruń S.A.. Z nowoczesnych instalacji wytwarzane są już ciepło i energia elektryczna. Inwestycja zapewni w długoletniej perspektywie ciągłość dostaw ciepła dla mieszkańców Torunia i poprawi bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej w regionie. W uroczystosci inauguracyjnej wzieło udział ok. 250 osób.

Z okazji otwarcia nowej elektrociepłowni zaprosiliśmy mieszkańców na nocne zwiedzanie połączone z iluminacją świetlną na nowych instalacjach. W ciągu 3 godzin odwiedziło nas ok. 530 osób!

więcej...

[2017-04-07] - OTWARCIE NOWEJ ELEKTROCIEPŁOWNI GAZOWEJ - ZAPRASZAMY NA NOCNE ZWIEDZANIE POŁĄCZONE Z ILUMINACJĄ ŚWIETLNĄ!

Z okazji otwarcia nowej elektrociepłowni gazowej zapraszamy mieszkańców w dniu 21 kwietnia br. w godz. od 21.00 do 24.00 na niecodzienne zwiedzanie - nocną wycieczkę po nowej elektrociepłowni połączoną z obejrzeniem efektownej iluminacji świetlnej na nowych obiektach.

więcej...

[2017-02-06] - Komunikat z dn. 6 lutego 2017 r. -przywrócenie dostaw ciepła i ciepłej wody

Wszyscy odbiorcy ciepła sieciowego w Toruniu 6.02 po godz. 19 mieli już ciepło i ciepłą wodę. Podjęcie działań usuwających nieszczelność na ciepłociągu napowietrznym na ul. Skłodowskiej-Curie natychmiast po jej zlokalizowaniu, zabezpieczyło sieć ciepłowniczą przed ewentualną awarią, która mogłaby się zdarzyć podczas zapowiadanych w tym tygodniu mrozów.

więcej...

[2016-12-05] - Najbardziej racjonalny sposób na zapewnienie efektywności systemu ciepłowniczego - wywiad z Jackiem Szymczakiem - Prezesem Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie (IGCP)

O potencjale rozwoju kogeneracji w Polsce z Jackiem Szymczakiem Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie rozmawia Julita Karpińska, PGE Toruń S.A..

więcej...

[2016-11-30] -Film z budowy elektrociepłowni w Toruniu

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego prace na budowie elektrociepłowni gazowej w Toruniu w okresie styczeń - listopad 2016.

więcej...

[2016-08-23] - Informacja o pracach modernizacyjnych na ulicy Szczytnej, Podmurnej i Szewskiej

Od 29 sierpnia br. do 4 października PGE Toruń S.A. będzie prowadził prace modernizacyjne na ulicy Szczytnej, Podmurnej i Szewskiej w Toruniu, wynikające z konieczności wymiany starego i nieefektywnego węzła grupowego (przy ul. Szczytnej 10/12) na 11 węzłów indywidualnych zasilających poszczególnych odbiorców. Termin prac został zmieniony, zgodnie z ustaleniami z odbiorcami ciepła i oczekiwaniami przedsiębiorców prowadzących działalność w rejonie tych ulic.

więcej...

[2016-07-04] - Usługi dystrybucyjne - kompleksowa obsłyga związana z dostawą ciepła

PGE Toruń S.A., producent i dostawca ciepła sieciowego, oferuje Klientom szeroki pakiet usług dystrybucyjnych najwyższej jakości, zapewniając tym samym kompleksową obsługę związaną z dostawą ciepła.

więcej...

[2016-07-01] - Nowa taryfa dla ciepła

W dniu 14 czerwca 2016 roku Prezes Urzędu Regulacji Energetyki decyzją n r OPO-4210-21(8)/2016/1333/XV/JPI zatwierdził nową taryfę dla ciepła. Taryfa została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego, z dnia 15.06.2016 r. poz. 2015.

Ceny i stawki opłat w zatwierdzonej taryfie uległy obniżeniu średnio o 2,02% dla wszystkich grup taryfowych.

więcej...

[2016-06-25] - Ciepło dla Torunia - dołącz do nas!

Ciepło sieciowe to komfort, wygoda i bezpieczeństwo

  • Podłączamy do miejskiej sieci ciepłowniczej PGE Toruń S.A. obiekty nowobudowane oraz ogrzewane dotąd z innych źródeł ciepła.
  • Zapewniamy całoroczne, niezawodne dostawy ciepła na cele centralnego ogrzewania, ciepłej wody i wentylacji,
  • Ciepło sieciowe wybiera co drugi mieszkaniec Torunia i ponad 90% inwestorów!

więcej...

[2016-06-06] - Drzwi otwarte na budowie nowej elektrociepłowni gazowej.

11.06 i 25.06 br. mieszkańcy Torunia będą mogli zobaczyć jak powstaje nowoczesna elektrociepłownia gazowa w PGE Toruń S.A.. W 2017 roku zastąpi ona obecne kotły węglowe i będzie ogrzewać torunian oraz produkować energię elektryczną dla regionu.

więcej...

[2016-05-23] - Przerwa w dostawie ciepła (ciepłej wody) od 30.05 do 3.06 br. - połączenie nowej instalacji elektrociepłowni gazowej z siecią ciepłowniczą

W związku z trwającą w PGE Toruń S.A. budową elektrociepłowni gazowej, która zastąpi obecne kotły węglowe, w dniach od 30 maja do 3 czerwca 2016 r. wystąpi przerwa w dostawie ciepła, w tym ciepłej wody użytkowej dla wszystkich odbiorców ciepła z sieci ciepłowniczej w Toruniu. Przerwa ta wynika z konieczności połączenia nowej instalacji z istniejącą siecią ciepłowniczą.

więcej...

[2016-04-18] - Aktualności z placu budowy elektrociepłowni gazowej (marzec/kwiecień 2016)

Na placu budowy elektrociepłowni gazowej w PGE Toruń S.A. dostarczono już główne podzespoły i urządzenia tj. "serce" przyszłej elektrociepłowni czyli obydwa turbozespoły (turbina i generator) wraz z urządzeniami pomocniczymi, oba kotły odzysknicowe oraz cztery kotły szczytowo - rezerwowe. Zostały posadowione kominy kotłów szczytowych; kominy kotłów odzysknicowych będą zabudowane w drugiej połowie kwietnia.

więcej...

[2016-04-15] - Ciepło z PGE Toruń S.A. - przez cały rok!

Jak pokazują ostatnie dni, pogoda bywa kapryśna i zmienna. Wiosną, a nawet latem duże zmiany temperatury i nocne chłody mogą źle wpływać na poczucie komfortu i zdrowie. Stąd uprzejmie przypominamy, że nie musicie Państwo całkowicie rezygnować z ogrzewania budynku po zakończeniu zimy, lecz sami decydować o tym kiedy kaloryfery mają się rozgrzewać. My jesteśmy gotowi dostarczyć Państwu ciepło przez cały rok, bez względu na porę roku:

więcej...

[2015-11-16] - Inuguracja projektu elektrociepłowni gazowej w Toruniu!

16 listopada br. odbyła się inauguracja projektu w Toruniu - podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod inwestycję, której celem jest modernizacja istniejących kotłów węglowych i zastąpienie ich elektrociepłownią gazową. Pozwoli to na spełnienie nowych rygorystycznych europejskich wymogów środowiskowych.

więcej...

[2015-10-30] - Przyłączenie budynku do msc w programie KAWKA

Gmina Miasta Toruń ogłosiła nabór wniosków do programu KAWKA III, polegającym na dofinansowaniu do kosztów likwidacji ogrzewania węglowego w budynkach. Mieszkańcy Torunia, którzy zdecydują się na wymianę ogrzewania węglowego na niskoemisyjne - a takim jest ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej - mogą uzyskać nawet 65% dofinansowania z programu Kawka, ogłoszonego przez Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

więcej...

[2015-09-07] - Przygotujmy się do uruchomienia dostaw ciepła

Okres letni to najlepszy czas aby rozpocząć przygotowania do uruchomienia ogrzewania.

Służby techniczne PGE Toruń S.A. pracowicie wykorzystują letnie miesiące na remonty i konserwację sieci ciepłowniczej. Dokonują przeglądów urządzeń miejskiej sieci ciepłowniczej, przeprowadzą prace konserwacyjne i remontowe najważniejszych urządzeń biorących udział w produkcji i przesyle ciepła. Odpowiednie przygotowanie do uruchomienia dostaw ciepła to również zadanie odbiorcy, jako właściciela instalacji wewnętrznej!

więcej...

[2015-07-07] - Wspieramy likwidację niskiej emisji na Starówce i Bydgoskim Przedmieściu

PGE Toruń S.A. wspiera likwidację niskiej emisji w mieście i refunduje część kosztów związanych z przyłączeniem do msc budynków na Starówce i Bydgoskim Przedmieściu!

więcej...

[2015-06-30] - Nowa taryfa dla ciepła

W dniu 9 czerwca 2015 roku Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, decyzją nr OPO-4210-6(7)/2015/1333/XIV/JPI zatwierdził nową taryfę dla ciepła. Taryfa została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego, z dnia 11.06.2015 r. poz. 1867. Taryfa obowiązywać będzie od 1.07.2015 do 30.06.2016 roku.

więcej...

[2015-05-13] - Modernizacja sieci ciepłowniczej w 2015 r.

PGE Toruń S.A. już kolejny rok realizuje projekt modernizacji sieci ciepłowniczej w Toruniu współfinansowany ze środków unijnych. Realizacja projektu zwiększa bezpieczeństwo i efektywność energetyczną dostaw ciepła oraz ograniczy straty ciepła, co przełoży się na zmniejszenie emisji CO 2 o ok. 9 tys. ton rocznie.

więcej...

[2015-04-29] - Ciepło z PGE Toruń S.A. - korzystaj przez cały rok!

Jak pokazują ostatnie dni, pogoda bywa kapryśna i zmienna. Wiosną, a nawet latem duże zmiany temperatury i nocne chłody mogą źle wpływać na poczucie komfortu i zdrowie.

Klienci nie muszą całkowicie rezygnować z ogrzewania budynku po zakończeniu zimy, lecz sami decydują o tym kiedy kaloryfery mają się rozgrzewać. My jesteśmy gotowi dostarczać ciepło przez cały rok, bez względu na porę roku:

więcej...

[2015-03-24] - Sukces PGE Toruń S.A. na toruńskich Targach - nagroda dla usług inwestycyjnych!

Usługa "Kompleksowa modernizacja zaopatrzenia budynków w ciepło" została doceniona przez komisję targową i otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszy produkt Targów Budowlanych "OD DZIAŁKI PO DOM", które odbyły się 21/22 marca w Toruniu.

więcej...

[2015-03-16] - Będziemy na targach "Od działki po dom" - Dołącz do nas!

PGE Toruń S.A., tradycyjnie uczestniczył będzie w Targach Budownictwa i Targach Mieszkaniowych "OD DZIAŁKI PO DOM".

więcej...

[2014-10-30] - Atrakcyjne rabaty i bonusy dla klientów na usługi okołociepłownicze

Proponujemy naszym Klientom atrakcyjne rabaty i bonusy na realizację usług okołociepłowniczych, oferowanych przez PGE Toruń S.A., w ramach "Programu Lojalnościowego Usługi i produkty okołociepłownicze".

więcej...

[2014-09-10] - Ponad 300 osób zwiedzających PGE Toruń S.A. podczas Dnia otwartego!

W minioną sobotę (6.09) otworzyliśmy swoje "podwoje" dla mieszkańców Torunia. Dzień otwarty w PGE Toruń S.A. odbywał się pod hasłem "Z nami bezpiecznie!" - i jego celem była promocja ciepła sieciowego jako bezpiecznego sposobu ogrzewania, bezpieczeństwa dostaw ciepła oraz bezpiecznej pracy.

więcej...

[2014-08-29] - Dzień otwarty w PGE Toruń S.A. - przyjdź i zobacz jak powstaje ciepło!

Toruński producent i dystrybutor ciepła sieciowego zaprasza wszystkich chętnych do zwiedzenia elektrociepłowni podczas Dnia Otwartego w PGE Toruń S.A. w sobotę 6 września br. Będzie to jedyna doskonała okazja, aby zobaczyć, w jaki sposób produkowane jest ciepło sieciowe i jak bezpiecznie trafia do odbiorców. Dzień Otwarty będzie się odbywał pod hasłem "Z nami bezpiecznie!".

więcej...

[2014-08-27] - Przygotujmy się do uruchomienia dostaw ciepła

Okres letni to najlepszy czas aby rozpocząć przygotowania do uruchomienia ogrzewania. Aby cały proces uruchamiania ogrzewania a następnie dostaw ciepła w okresie jesienne- zimowym przebiegał sprawnie potrzebne jest zaangażowanie dostawcy ciepła, jak również właścicieli i administratorów budynków.

więcej...

[2014-05-07] - Usługi okołociepłownicze - bonusy dla Klientów "Ciepła przez cały rok"

PGE Toruń S.A., producent i dostawca ciepła sieciowego, oferuje Klientom szeroki pakiet usług okołociepłowniczych najwyższej jakości i po konkurencyjnych cenach, zapewniając tym samym kompleksową obsługę związaną z dostawą ciepła.

więcej...

[2014-06-27] - Nowa taryfa dla ciepła

W dniu 10.06.2014 r. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, decyzją nr 4210-19(7)/ 2014/1333/XIII/JPi zatwierdził nową taryfę dla ciepła, która będzie obowiązywała od 1.07.2014 r. do 30.06.2015r.

więcej...

[2014-05-07] - Modernizacja sieci ciepłowniczej w 2014 r. - czasowe przerwy w dostawie ciepłej wody (wykaz budynków)

W 2014 roku PGE Toruń S.A. kontynuuje realizację projektu modernizacji sieci ciepłowniczej, mającego na celu zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności energetycznej dostaw ciepła i tym samym ograniczenia emisji CO2. Projekt dotyczy wymiany około 20 km najstarszych sieci kanałowych w Toruniu w latach 2010 - 2014.

więcej...

[2014-04-30] - Informacja dla Klientów dot. zgłoszeń w dniach 1-4 maja

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że 2 maja jest w PGE Toruń S.A. dniem wolnym od pracy. W tym dniu oraz podczas całego weekendu wszelkie zgłoszenia dotyczące zakłóceń w dostawie ciepła prosimy kierować do Pogotowia Ciepłowniczego, pod bezpłatny numer 993. Zgłoszenia operacyjne np. włączenie lub wyłączenia ogrzewania będziemy realizować od poniedziałku 5 maja.

Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

[2014-04-24] - Korzystaj z ciepła przez cały rok!

Wiosenna aura jest bardzo kapryśna. W nocy temperatura spada blisko zera, a w ciągu dnia kiedy intensywnie świeci słońce wzrasta do 20 stopni Celsjusza. Co wówczas robić? Ogrzewać mieszkania czy nie?

więcej...

[2014-03-31] - WYRÓŻNIENIE DLA TELEMETRII na toruńskich Targach!

Usługa "Telemetria - system monitorowania dostaw ciepła" została doceniona przez komisję targową i otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszy produktu IX Targów "OD DZIAŁKI PO DOM".

więcej...

[2013-08-21] - Przygotujmy się do uruchomienia dostaw ciepła!

Okres letni to najlepszy czas, aby rozpocząć przygotowania do uruchomienia ogrzewania. Aby cały proces uruchamiania ogrzewania a następnie dostaw ciepła w okresie jesienne- zimowym przebiegał sprawnie potrzebne jest zaangażowanie dostawcy ciepła, jak również właścicieli i administratorów budynków.

więcej...

[2013-06-17] - Nowa taryfa dla ciepła

W dniu 13 czerwca 2013 roku Prezes Urzędu Regulacji Energetyki decyzją nr OPO-4210-12(9)/2013/1333/XII/JPi zatwierdził nową taryfę dla ciepła, która będzie obowiązywała od 1 lipca 2013 r. do 30 czerwca 2014 r.

więcej...

[2013-06-04] - Zapraszamy do udziału w Programie Lojalnościowym - wyróżniamy i nagradzamy wieloletnich partnerów!

Chcąc wyróżnić i nagrodzić swoich wieloletnich partnerów na rynku ciepła, PGE Toruń S.A. kontynuuje również w tym roku Program Lojalnościowy Rozwój Rynku.

więcej...

[2013-05-29] - Nasze ciepło chroni Starówkę - 72 tony pyłów i 3500 ton C02 mniej - efekt 6 lat działań!

PGE Toruń S.A. dąży do tego aby ciepło sieciowe objęło jak największy obszar toruńskiej Starówki. Tylko w ten sposób można ograniczyć emisję zanieczyszczeń pochodzących ze spalania w źródłach lokalnych. W miejscu podłączenia budynku do sieci emisja zanieczyszczeń jest równa zero. Efekt to czyste powietrze i ochrona unikalnej architektury Starego Miasta.

więcej...

[2013-05-13] - Modernizacja kanałowych sieci ciepłowniczych i central cieplnych w Toruniu - zakres realizacji w 2013 r.

PGE Toruń S.A. od 2010 r. realizuje projekt "Modernizacja kanałowych sieci ciepłowniczych i central cieplnych w Toruniu". Projekt ten dotyczy wymiany 20 km sieci kanałowych (najstarsze sieci) na sieć preziolowaną oraz zastąpienia 3 grupowych węzłów cieplnych przez 44 indywidualne węzły cieplne. Projekt zostanie zrealizowany do końca 2014 r. Od maja rozpoczynamy tegoroczne prace w ramach tego projektu.

więcej...

[2013-04-19] - Sukces Laboratorium badawczego PGE Toruń S.A. - utrzymanie Certyfikat akredytacji aż do 2017 roku!

PGE Toruń S.A. uzyskała, po grudniowym audycie, pozytywną opinie Polskiego Centrum Akredytacji i utrzymała certyfikat akredytacji - jako potwierdzenie spełnienia wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005 - na kolejne cztery lata czyli do czerwca 2017 roku.

więcej...

[2013-03-01] - Niższe ceny ciepła dla odbiorców zasilanych z kotłowni gazowych!

Od 1 marca 2013 obowiązują niższe stawki opłat dla odbiorców zasilanych z kotłowni gazowych. Korekty w taryfie dla ciepła wynikają z obniżki cen paliw gazowych. W zależności od grupy taryfowej przewidywane obniżenie ceny ciepła dla odbiorców zasilanych z kotłowni gazowych wyniesie od 1,45% do 1,76%.

więcej...

[2013-02-28] - PGE Toruń S.A. - uczestnik Targów "OD DZIAŁKI PO DOM"

Już po raz siódmy PGE Toruń S.A. będzie uczestniczył w Targach Budownictwa i Targach Mieszkaniowych "OD DZIAŁKI PO DOM".

więcej...

[2012-11-20] - Rozmawialiśmy o cieple - Seminarium "Rynek ciepła w Toruniu 2012"

topada br. w Pałacu Romantycznym w Turznie. Swoją obecnością na Seminarium zaszczycili: Michał Zaleski - Prezydent Miasta Torunia oraz Marian Frąckiewicz - Przewodniczący Rady Miasta Torunia.

więcej...

[2012-11-20] - Rozmawialiśmy o cieple - Seminarium "Rynek ciepła w Toruniu 2012"

Już po raz ósmy przedstawiciele PGE Toruń S.A. spotkali się z Klientami kluczowymi, Włodarzami Miasta oraz partnerami biznesowymi, w tym organizacja opiniotwórczą - Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, by rozmawiać o toruńskim rynku ciepła. Seminarium "Rynek ciepła w Toruniu", organizowany przez PGE Toruń S.A., odbyło się w dniach 15-16 listopada br. w Pałacu Romantycznym w Turznie. Swoją obecnością na Seminarium zaszczycili: Michał Zaleski - Prezydent Miasta Torunia oraz Marian Frąckiewicz - Przewodniczący Rady Miasta Torunia.

więcej...

[2012-09-25] - Nie marznij, włącz ogrzewanie!

PGE Toruń S.A. - dostawca ciepła sieciowego dla Torunia - włącza ogrzewanie na życzenie klientów.

więcej...

[2012-08-21] - Komunikat - przerwa w dostawach ciepłej wody

Za wszystkie utrudnienia, związane z przerwami w dostawach ciepłej wody i prowadzonymi pracami, serdecznie przepraszamy naszych odbiorców i klientów. Prowadzone prace i modernizacje unowocześnią system ciepłowniczy, podwyższą jego sprawność - ograniczą ryzyko awarii i zwiększą bezpieczeństwo dostaw ciepła.

więcej...

[2012-08-20] - Nowoczesne sieci ciepłownicze - projekt "Modernizacja kanałowych sieci ciepłowniczych i central cieplnych w Toruniu" dotyczy wymiany aż 20 km toruńskich sieci ciepłwoniczych.

Najstarsze odcinki sieci kanałowych zostaną wymienione na preizolowane, a trzy grupowe węzły cieplne zostaną zastąpione 44 indywidualnymi węzłami cieplnymi. Projekt będzie realizowany do końca 2014 roku.

więcej...

[2012-08-07] - Nowa usługa - Polecenie zapłaty

POLECENIE ZAPŁATY to wygodny i bezpieczny sposób płacenia zobowiązań wobec naszej firmy.PGE Toruń S.A. przesyła faktury na wskazany przez Państwa adres oraz zlecenie obciążenia Państwa rachunku do banku zgodnie z terminem płatności i kwotą wynikającą z faktury.

więcej...

[2012-07-05] - Seminarium w PGE Toruń S.A. "Nowoczesne technologie w ciepłownictwie"

PGE Toruń S.A. już po raz kolejny była współorganizatorem, wspólnie z Regionalną Agencją Poszanowania Energii w Toruniu, seminarium propagującego przyjazną środowisku i efektywną gospodarkę energetyczną w regionie toruńskim.

więcej...

[2012-07-02] - Nowa taryfa dla ciepła

PGE Toruń S.A. S.A. z dniem 1 lipca br. zmieniła taryfę dla ciepła. Nowe stawki cen ciepła, które obowiązują od 1 lipca br. do 30 czerwca 2013 r., wynikają ze wzrostu cen węgla o ok. 30%, cen wody o 8%.

więcej...

[2012-05-17] - Korzystaj z ciepła przez cały rok!

Możesz cieszyć się ciepłem sieciowym przez cały rok! Cergia zapewni Tobie ciepło podczas chłodnych dni wiosny czy zimnych letnich wieczorów. Ciepło przez cały rok to gwarancja zdrowia, dobrego samopoczucia jak i oszczędności związanych z remontami elewacji.

więcej...

[2012-04-04] - Indywidualny numer konta bankowego dla Klientów

W trosce o Państwa wygodę, począwszy od kwietnia 2012r., Cergia wprowadza System Identyfikacji Masowych Płatności. Każdemu Klientowi, który ma podpisaną umowę sprzedaż ciepła z Cergią przydzielony został indywidulany i niezmienny w czasie numer nowego konta bankowego dla dokonania płatności za dostarczone ciepło.

więcej...

[2012-03-26] - Po raz szósty na toruńskich Targach

Już po raz szósty uczestniczyliśmy w Toruńskich Targach Budowlanych "OD DZIAŁKI PO DOM" oraz Kujawsko-Pomorskich Targach Inwestycyjnych "INVEST-TOR". Targi, na których ponad 90 wystawców zaprezentowało swoje produkty i usługi, cieszą się corocznie dużą popularnością

więcej...

[2012-03-12] - Cergia na toruńskich targach

W dniach 17-18 marca 2012 Cegia po raz szósty weźmie udział w organizowanych w Centrum Targowym "PARK" przy ul. Szosa Bydgoska 3, Targach Budownictwa "OD DZIAŁKI PO DOM" i Kujawsko Pomorskich Targach Inwestycyjnych "INVEST-TOR" 2012.

więcej...

[2012-01-15] - Cergia w Dolinie Marzeń

Leszczyna turecka, dąb czerwony i wierzba płacząca - dzięki Cergii o takie efektowne drzewa wzbogacił się skwer w Dolinie Marzeń.

więcej...

[2011-11-109] - Program Lojalnościowy Rozwój Rynku

Chcąc wyróżnić swoich najlepszych i najbardziej lojalnych partnerów biznesowych Toruńska Energetyka Cergia SA przygotowała Program Lojalnościowy Rozwój Rynku.

więcej...

[2011-10-10] - Nasz sukces: 1600 dni bez wypadku wśród pracowników Cergii!

W dniu 5 października 2011 roku minęło dokładnie 1600 dni bez wypadku wśród pracowników Cergii (ostatni wypadek miał miejsce w dniu 18 maja 2007 r.) Ten sukces pracownicy Cergii uroczyście obchodzili w dniu 6.10 - był tort, podsumowanie najważniejszych działań doskonalących bhp, pokazy pierwszej pomocy i rynsztunku strażackiego.

więcej...

[2011-10-04] - Nowoczesne sieci cieplne - 28 mln. złotych na modernizację sieci w Toruniu

W dniu 30 września Toruńska Energetyka Cergia SA podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie kwotą 9,6 mln złotych wymiany najstarszych sieci ciepłowniczych i budowę 20 kilometrów nowych ciepłociągów w technologii rur preizolowanych. Zadanie realizowane będzie w ramach projektu "Modernizacja kanałowych sieci ciepłowniczych i central cieplnych w Toruniu". Projekt obejmuje okres od 2010 r. do 2014 r.

więcej...

[2011-06-15] - Nowa taryfa dla ciepła

W dniu 2 czerwca 2011 roku decyzja nr OPO-4210-11(10)/2011/1333/X/JP Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę dla ciepła Toruńskiej Energetyki Cergia SA. Taryfa ta wprowadzona zostanie do stosowania z dniem 1 lipca 2011 roku.

więcej...

[2011-04-01] - Aktualizacja cennika usług okołociepłowniczych

Walka z Legionellą, udostępnianie danych telemetrycznych, realizacja zleconych inwestycji, opieka nad kotłowniami lokalnymi klientów to tylko niektóre nowe usługi w naszej ofercie.

więcej...

[2011-03-31] - Cergia na toruńskich Targach

Mieszkańcy po raz kolejny dopisali! Z ekspozycją wystawców Targów Budownictwa i Targów Mieszkaniowych "OD DZIAŁKI PO DOM" i Kujawsko Pomorskich Targów Inwestycyjnych "INVEST-TOR" 2011, które odbyły się w Toruniu w dniach 26-27 marca, zapoznało się aż kilkanaście tysięcy osób.

więcej...

[2011-02-28] - Programy Lojalnościowy Usługi i produkty okołociepłownicze

Specjalnie z myślą o naszych stałych klientach Toruńska Energetyka Cergia SA uruchomiła Program Lojalnościowy Usługi i produkty okołociepłownicze.

więcej...

[2011-01-03] - Zmiana stawki VAT w taryfie dla ciepła

W związku z zmianą od 1 stycznia 2011 roku podstawowej stawki podatku od towarów i usług VAT informujemy, że w dniu 21 grudnia 2010 roku Prezes URE decyzją nr OPO-4210-100(5)/2010/1333/IX/MJ zatwierdził zmianę taryfy dla ciepła.

więcej...

[2010-12-15] - Opieka nad klientem w dni świąteczne

więcej...

[2010-12-15] - Seminarium "Rynek ciepła w Toruniu 2010"

Toruńska Energetyka Cegia SA już po raz szósty zorganizowała spotkanie z przedstawicielami władz Miasta, największymi klientami, developerami oraz przedstawicieli branży ciepłowniczej. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Urzędu Regulacji Energetyki i Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie(..)

więcej...

[2010-09-07] - Rozpoczęcie dostaw ciepła 2010/2011

Tegoroczna pogoda wielokrotnie pokazała, że lubi nas zaskakiwać. Warto więc już teraz rozpocząć przygotowania do nieuchronnie zbliżających się chłodów. Przypominamy o tym, co należy zrobić, aby uruchomienie dostaw ciepła odbyło się sprawnie oraz, że to Państwo sami decydujecie o rozpoczęciu i przerwaniu dostaw ciepła!(..)

więcej...

[2010-07-20] - Przerwy w dostawie Ciepłej Wody Użytkowej

Toruńska Energetyka Cergia SA informuje, że w okresie od 23.07.2010 r. do 29.07.2010 r., ze względu na zaplanowane prace remontowo - modernizacyjne na sieci ciepłowniczej, nastąpi przerwa w dostawie cieplej wody użytkowej dla wschodniej części miasta (osiedla Na Skarpie, Rubinkowo II oraz osiedla przy ul. Olsztyńskiej). (..)

więcej...

[2010-06-16] - Nowa taryfa dla ciepła

W dniu 7 czerwca 2010 roku Prezes Urzedu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę dla ciepła Toruńskiej Energetyki Cergia SA. Taryfa ta wprowadzona zostanie do stosowania z dniem 1 lipca 2010 roku. (..)

więcej...

[2010-03-30] - Cergia uzyskała 4 gwiazdki w modelu EFQM

Toruńska Energetyka Cergia SA została laureatem wyróżnienia "Uznanie za doskonalenie" Modelu Doskonałości EFQM, na wysokim poziomie 4 gwiazdek! To poziom najlepszych organizacji krajowych. Wizyta asesorów Krajowej Organizacji Partnerskiej odbyła się w naszej Spółce w dniach 18-19 stycznia br. (...)

więcej...

[2010-03-20] - Jak radzić sobie z wiosennymi wahaniami temperatury?

W nocy temperatura spada blisko zera, w ciągu dnia kiedy intensywnie świeci słońce podskakuje do 20 stopni Celsjusza. Co wówczas robić? Ogrzewać mieszkanie czy nie? (...)

więcej...

[2010-03-15] - Cergia na toruńskich Targach!

W tym roku już po raz czwarty uczestniczyliśmy w Toruńskich Targach Budowlanych "OD DZIAŁKI PO DOM" oraz Kujawsko-Pomorskich Targach Inwestycyjnych "INVEST-TOR"(...)

więcej...

[2009-12-04] - Opieka nad klientem w dni świąteczne

W okresie świątecznym tj. w dniach 24 - 27 grudnia 2009 r. i 1 - 3 stycznia 2010 r. całodobową opiekę nad klientami będzie pełnić Pogotowie Ciepłownicze (...)

więcej...

[2009-12-03] - Seminarium "Rynek Ciepła w Toruniu 2009"

Toruńska Energetyka Cergia SA już po raz piąty zorganizowała spotkanie przedstawicieli władz Miasta, największych klientów ciepła, developerów, ciepłowników i autorytetów branży ciepłowniczej. Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Przewodniczący Rady Miasta Waldemar Przybyszewski. Coroczne Seminarium "Rynek Ciepła w Toruniu" było doskonałą okazją do wymiany informacji i rozmowy na temat bieżącej sytuacji i przyszłości lokalnego rynku ciepła(...)

więcej...

[2009-11-16] - "Ciepło przez cały rok" laureatem XIX Edycji Medalu Europejskiego

"Ciepło przez cały rok" oferowane odbiorcom przez Toruńską Energetykę Cergia SA zyskało akceptację Komisji Weryfikacyjnej i nasza Spółka znalazła się w gronie laureatów XIX Edycji Medalu Europejskiego dla Wyrobów(...)

więcej...

[2009-10-07] - Cergia ma akredytowane laboratorium!

Laboratorium Cergii otrzymała w dniu 17 czerwca 2009 r. Certyfikat Akredytacji nr AB 1048 w zakresie badań węgla. Certyfikat akredytacji jest potwierdzeniem wysokiej jakości prowadzonych w Cergii badań laboratoryjnych(...)

więcej...

[2009-09-11] - Ciepło przez cały rok w Twoim domu

Ostatnie dni przywitały nas zimnymi rankami i wieczorami a w naszych mieszkaniach zrobiło się chłodno i wilgotno. Jednak możemy czuć się komfortowo w naszych domach korzystając z ciepła przez cały rok. Klienci Cergii mogą korzystać z ciepła sieciowego zawsze, gdy na zewnątrz zrobi się chłodniej, a nie tylko w okresie jesienno-zimowym. Stabilna temperatura w naszym domu zagwarantuje nam komfort cieplny, wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie (...)

więcej...

[2009-08-25] - Jak przygotować się do rozpoczęcia dostaw ciepła?

Okres wakacyjny to najlepszy czas aby rozpocząć przygotowania do uruchomienia ogrzewania. Należy jednak pamiętać że jakość rozpoczęcia dostaw ciepła nie zależy tylko od Cergii! Aby cały proces uruchamiania ogrzewania przebiegał sprawnie i bez komplikacji potrzebne jest również zaangażowanie właścicieli/administratorów budynku (...)

więcej...

[2009-06-30] - Nowa siedziba Biura Obsługi Klienta!

Z myślą o jakości świadczonych przez nas usług oraz doskonaleniu obsługi naszych klientów z dniem 1 lipca 2009 roku przenosimy Biuro Obsługi Klienta Cergii SA do siedziby Spółki przy ul. Ceramicznej 6. (...)

więcej...

[2009-06-15] - Nowa taryfa dla ciepła!

W dniu 27 maja 2009 roku Prezes Urzedu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę dla ciepła Toruńskiej Energetyki Cergia SA. Taryfa ta wprowadzona zostanie do stosowania z dniem 1 lipca 2009 roku (...)

więcej...

[2009-05-08] - Dofinansowanie dla mieszkańców Starówki!

Toruńska Energetyka Cergia SA już po raz trzeci dofinansowuje działania na rzecz ochrony toruńskiej Starówki, polegające na redukcji emisji zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego poprzez przyłączanie budynków i lokali do miejskiej sieci ciepłowniczej (...)

więcej...

[2009-04-06] - Konferencja: Międzynarodowa Szkoła Jakości

Model EFQM - skuteczne zarządzanie w trudnych czasach

  • Korzyści stosowania Modelu EFQM
  • Dobre praktyki zarządzania
  • Zwycięzca Europejskiej Nagrody Jakości

(...) więcej...

[2009-03-01] - Zamień kotłownie na ciepło sieciowe!

Niestabilne ceny oleju, rosnące ceny gazu czy powracające w prasie jak bumerang informacje o ograniczeniu dostaw gazu sprawiły, że ciepło sieciowe jest bardziej atrakcyjne dla inwestorów (...)

więcej...

[2008-12-17] - Likwidacja kasy w siedzibie Biura Obsługi Klienta!

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom Toruńska Energetyka Cergia SA postanowiła dokonać zmiany istniejącego sposobu dokonywania płatności za ciepło (...)

więcej...

[2008-12-16] - Seminarium Rynek ciepła w Toruniu 2008

Tradycją stało się już, że każdego roku Cergia zaprasza przedstawicieli władz miasta, największych klientów - odbiorców ciepła sieciowego, developerów i interesariuszy na Seminarium "Rynek ciepła w Toruniu" (...)

więcej...

[2008-09-17] - Relacja z EDF TOUR 2008

"Z Biegiem Wisły Bez Barier", czyli niepełnosprawni cykliści w Toruniu. Już po raz drugi niepełnosprawni cykliści odwiedzili Toruń w ramach Rajdu EDF TOUR 2008. Tym razem trasę blisko tysiąca kilometrów pokonali w czterech etapach. Trzeci etap, z toruńskiego Nowego Rynku wyruszył w sobotę, 13. września o godzinie 9.03 (...)

więcej...

[2008-09-10] - Jak przygotować grzejniki do zimy?

Zbliża się jesień, niedługo chłód i wilgoć zaczną wdzierać się do naszych mieszkań i domów, wówczas zaczniemy z tęsknotą zerkać w kierunku grzejników. Jednak jeśli chcemy mieć pewność, że w okresie jesienno-zimowym nasze grzejniki będą sprawnie działały, a w trakcie uruchamiania ogrzewania nie spotkają nas żadne niedogodności warto już teraz zacząć przygotowania do sezonu zimowego (...)

więcej...

[2008-09-09] - EDF TOUR 2008 ZAPRASZAMY!

"Z Biegiem Wisły Bez Barier", czyli niepełnosprawni cykliści w Toruniu.(...)

więcej...

[2008-08-14] - Nowa taryfa dla ciepła!

W dniu 28.07.2008 r. Prezes URE decyzją Nr OPO-4210-33(5)/2008/1333/VII/ED zatwierdził, na wniosek Toruńskiej Energetyki Cergia SA, nową taryfę dla ciepła. Głównym powodem zmiany taryfy jest sytuacja na rynku paliw - rosnące w bardzo dużym tempie ceny węgla i energii elektrycznej. Wprowadzenie zatwierdzonej taryfy i rozliczenie z Państwem na podstawie nowych stawek i cen nastąpi z dniem 1.09.2008r. Nowa taryfa będzie obowiązywała przez okres jednego roku. (...)

więcej...

[2008-08-04] - Dofinansowanie dla Starówki!

Toruńska Energetyka Cergia SA kontynuuje podjęte już w ubiegłym roku działania w zakresie realizacji programu dofinansowania (refundowania kosztów) działań podejmowanych na rzecz ochrony toruńskiej Starówki i polegających na redukcji emisji zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego poprzez przyłączanie budynków i lokali do miejskiej sieci ciepłowniczej (...)

więcej...

[2008-04-02] - Przytulne ciepło przez cały rok!

Dla zadowolenia i komfortu cieplnego naszych klientów Cergia SA proponuje "ciepło przez cały rok". Nasza oferta umożliwia korzystanie z ogrzewania zawsze wtedy, kiedy tylko warunki atmosferyczne będą tego wymagać, także wiosną i latem (...)

więcej...

[2008-03-03] - "Ciepło przez cały rok" - wśród najlepszych produktów!

Produkt "Ciepło przez cały rok" oferowane odbiorcom przez Toruńską Energetykę Cergia SA zdobyło wyróżnienie w konkursie na "Produkt Targów" podczas Targów Budownictwa "OD DZIAŁKI PO DOM" 2008 oraz Kujawsko-Pomorskich Targów Inwestycyjnych "INVEST-TOR 2008 w Toruniu, które odbyły się w dniach 1 - 2 marca (...)

więcej...

[2008-02-27] - Cergia SA na Targach "INVEST-TOR 2008"

Po raz kolejny Cergia SA uczestniczyć będzie w Targach Budownictwa i Targach Mieszkaniowych "Od działki po dom 2008" oraz Kujawsko-Pomorskich Targach Inwestycyjnych "INVEST-TOR 2008", które odbędą się w dniach 1-2 marca w Centrum Targowym Park przy Szosie Bydgoskiej 3 w Toruniu (...)

więcej...

[2007-12-06] - Jakie ciepło wybrać?

Podstawę zadowolenia odbiorcy ciepła ze świadczonych usług stanowi ich jakość i cena, dlatego wielu z nas zastanawia się jakie źródło ogrzewania wybrać, bądź czy to, które posiada jest najlepsze (...)

więcej...

[2007-12-05] - O Toruniu i toruńskim rynku ciepła w Solcu Kujawskim

W Solcu Kujawskim spotkali się ciepłownicy, energetycy, jak i najwięksi - kluczowi dla Cergii, odbiorcy ciepła sieciowego. W dyskusji udział wzięli włodarze Torunia (...)

więcej...

[2007-12-04] - Jak rozliczamy ciepło

Ciepło do celów centralnego ogrzewania oraz podgrzania wody tj. ciepłej wody użytkowej, o każdej porze roku dostarcza mieszkańcom Toruńska Energetyka Cergia SA, za pośrednictwem miejskiej sieci ciepłowniczej. Cergia dokonuje też pomiaru ilości dostarczonego ciepła oraz jego rozliczenia (...)

więcej...

[2007-11-19] - Nowa taryfa dla ciepła

W dniu 26 października 2007 roku Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę dla ciepła Toruńskiej Energetyki Cergia SA. Taryfa ta wprowadzona zostanie do stosowania z dniem 1 grudnia 2007 roku i będzie obowiązywała przez okres 1 roku (...)

więcej...

[2007-10-17] - Rozszerzenie Certyfikatu na wszystkie obszary działalności Spółki

W dniach 20 i 21 września br. Bureau Veritas Certification w ramach nadzoru nad certyfikacją systemu zarządzania istniejącego w Cergii, przeprowadziło audyt kontrolny, który potwierdził, że system jest utrzymywany zgodnie z wymaganiami i doskonalony (...)

więcej...

[2007-10-16] - Nominacja Cergii do nagrody LAUR CIEPŁOWNICTWA

Toruńska Energetyka Cergia SA została nominowana do nagrody Laur Ciepłownictwa, w kategorii wiodące przedsiębiorstwo ciepłownicze o sprzedaży ciepła powyżej 1 000 000 GJ (...)

więcej...

[2007-09-27] - Biuro Obsługi Klienta czynne dłużej

Dla poprawy jakości obsługi naszych klientów, zadowolenia z usług i wyjścia na przeciw ich oczekiwaniom, od 1 sierpnia 2007 r. Biuro Obsługi Klienta czynne jest dłużej (...)

więcej...

[2007-09-26] - EDF Tour 2007 dotarł do Torunia

Ponad 1000 kilometrów z południa na północ przebyli niepełnosprawni cykliści w ramach "I. Ogólnopolskiego Integracyjnego Wyścigu Rowerowego - Z Biegiem Wisły Bez Barier EDF Tour 2007". Wyścig wyruszył 21 września z Wisły, a zakończył trasę 23-go w Gdańsku. Toruń przywitał niepełnosprawnych po blisko dwóch dobach, w sobotę przed godziną 2300 (...)

więcej...

[2007-09-20] - I Ogólnopolski Integracyjny Wyścig Rowerowy Niepełnosprawnych "Z Biegiem Wisły Bez Barier EDF Tour"

Toruń czeka na niepełnosprawnych cyklistów -Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia 1. Ogólnopolskiego Integracyjnego Wyścigu Rowerowego Niepełnosprawnych "Z Biegiem Wisły bez Barier EDF TOUR" organizowanego przez Beskidzkie Zrzeszenie Sportowców Niepełnosprawnych START. (...)

więcej...

[2007-09-18] - Wniosek w sprawie nowej taryfy dla ciepła

W dniu 14 września 2007 r. Toruńska Energetyka Cergia SA złożyła wniosek do Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie nowej taryfy dla ciepła. Szczegóły dotyczące nowej taryfy dla ciepła zostaną podane w późniejszym terminie.

[2007-06-18] - Dofinansowanie dla Starówki!

Toruńska Energetyka Cergia SA przystępuje do realizacji programu dofinansowania (refundowania) działań podejmowanych na rzecz ochrony toruńskiej Starówki a polegających na redukcji zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego, poprzez przyłączanie budynków i lokali do miejskiej sieci ciepłowniczej. (...)

więcej...

[2007-06-05] - Opiekunowie klienta

Chcąc zapewnić naszym klientom przejrzyste zasady obsługi oraz poczucie bezpieczeństwa, niezwłocznie reagować na ich potrzeby i oczekiwania, opracowane zostały w Cergii Standardy Obsługi Klienta (...)

więcej...

[2007-06-04] - Biuro Obsługi Klienta czynne dłużej!

Dla poprawy jakości obsługi naszych klientów, zadowolenia z naszych usług i wyjścia na przeciw ich oczekiwaniom, od 1 czerwca 2007 r. Biuro Obsługi Klienta czynne jest dłużej (...)

więcej...

[2007-05-24] - Cergia rozdała nagrody!!!

Michał Stanowski, Paweł Karaszewski oraz Anna Jarocka są laureatami konkursu "Wiosenna radość z Cergią" (...)

więcej...

[2007-05-23] - Cergia na festynie SM "Na Skarpie"

Druga po Rubinkowie największa toruńska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Na Skarpie" organizuje w najbliższy piątek, 25.05 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki (26.05) oraz Dnia Dziecka (1.06) (...)

więcej...

[2007-05-13] - Ciepło sieciowe - bezpieczne, komfortowe, wygodne i ekologiczne

Korzystanie z ciepła sieciowego to najbezpieczniejszy i najbardziej komfortowy na rynku sposób ogrzewania budynku. "Przytulne ciepło sieciowe" produkowane jest w oparciu o nowoczesne technologie bazujące na najwyższej jakości polskim węglu. Dostarczane poprzez miejską sieć ciepłowniczą posiada wiele zalet i gwarantuje odbiorcom korzyści. Wśród nich bezpieczeństwo, wygodę i komfort cieplny oraz gwarancję dbałości o środowisko naturalne, w którym żyjemy. (...)

więcej...

[2007-05-12] - Przytulne ciepło sieciowe - na życzenie

Dbając o zadowolenie i komfort cieplny swoich klientów Cergia SA wprowadziła do swojej oferty nowy program "ciepło przez cały rok". (...)

więcej...

[2007-05-11] - Przytulne ciepło sieciowe dla Torunia

Toruńska Energetyka Cergia SA jest producentem i dostawcą ciepła dla miasta Torunia. Produkuje ciepło w oparciu o nowoczesne technologie bazujące na polskim węglu. Cergia jest operatorem miejskiego systemu ciepłowniczego (msc) oraz właścicielem sieci przesyłowych. (...)

więcej...

[2007-05-02] - Uwaga! Konkurs "Wiosenna radość z Cergią"!

Toruńska Energetyka Cergia SA organizuje konkurs dla mieszkańców Torunia. Do wygrania są cenne nagrody, które mogą przynieść wiele radości, a sama zabawa satysfakcję z uczestnictwa w konkursie i z wygranej (...)

więcej...