Strona główna » Kim jesteśmy » Biuro prasowe » Aktualności » Informacja z dn. 10.10.2011 r.

Kim jesteśmy

Aktualności

Informacja z dn. 4.10.2011 r.

Nasz sukces: 1600 dni bez wypadku wśród pracowników Cergii!

Kliknij by zobaczyć powiększenie

W dniu 5 października 2011 roku minęło dokładnie 1600 dni bez wypadku wśród pracowników Cergii (ostatni wypadek miał miejsce w dniu 18 maja 2007 r.) Ten sukces pracownicy Cergii uroczyście obchodzili w dniu 6.10 - był tort, podsumowanie najważniejszych działań doskonalących bhp, pokazy pierwszej pomocy i rynsztunku strażackiego.


1600 dni bez wypadku wśród pracowników to ponad 7.000.000 osobogodzin (łącznie dla wszystkich) wolnych od wypadku! To osiągniecie każdego pracownika Cergii. Stąd wszyscy razem chcieliśmy ten sukces świętować. Symboliczną świeczkę na olbrzymim torcie zgasił Prezes Henryk Dworakowski życząc Pracownikom bezpiecznej pracy.

Kliknij by zobaczyć powiększenie


Atrakcją uroczystości był praktyczny pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez wykwalifikowanych ratowników, którzy zaprezentowali tradycyjną (z użyciem fantoma) i nowoczesną metodę udzielania pomocy z wykorzystaniem defibrylatora.Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja wyposażenia osobistego strażaka, którą prowadził Dowódca Zastępu Straży Pożarnej w Toruniu. Aż trudno uwierzyć, że podstawowy rynsztunek strażaka waży ponad 35 kg! O tym jak trudno z tak dużym obciążeniem prowadzić akcję ratowniczą, mógł się przekonać jeden z pracowników Cergii, który zmierzył się z wyzwaniem i przymierzył strażacki strój.

Kliknij by zobaczyć powiększenie

Zabawnym akcentem uroczystości było przedstawienie nowego "kolegi" - Pana Jana Bezpiecznego, który od tego dnia stanowił będzie stałą ekspozycję holu recepcji. Jego zadaniem będzie ciągłe przypominanie zarówno pracownikom, jak i gościom Cergii jak ważne jest dbanie dbania o własne bezpieczeństwo, poprzez stosowanie środków ochrony indywidualnej.

Przy okazji tego święta ogłoszony został konkurs plastyczny dla dzieci pracowników "Bezpieczne miejsce pracy".

Zakończyliśmy uroczystość z nadzieją, że spotkamy się znów, aby móc świętować kolejne dni bez wypadku.


Toruńska Energetyka Cergia SA