Strona główna » Kim jesteśmy » Biuro prasowe » Aktualności » Informacja z dn. 7.12.2018

Kim jesteśmy

Aktualności

Komunikat z dn. 7.12.2018 r.

Budowa sieci ciepłowniczej (spinka Bielawy-Skarpa) - zmiana organizacji ruchu na ul. Chrzanowskiego

PGE Toruń rozpoczęła w październiku br. budowę ciepłociągu - Pierścień (Spinka) "Bielawa-Skarpa". Powstająca sieć ciepłownicza zwiększy bezpieczeństwo cieplne Torunia, szczególnie jego wschodniej części, w tym osiedla Na Skarpie. Ponadto inwestycja pozwoli na uciepłownienie nowych terenów nie objętych, dotąd siecią ciepłowniczą (ulica Chrzanowskiego oraz część ulicy Olimpijskiej).

Realizacja projektu "Bielawy-Skarpa" jest największą inwestycją w ramach ZIT (Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych), na które PGE Toruń pozyskała dofinansowanie unijne. Projekt obejmujący budowę 5-kilometrowego odcinka sieci ciepłowniczej jest realizowany w kilku etapach i zakończy się w 2020 roku.  W 2018 roku realizowana jest część prac, polegająca na budowie 1 km sieci ciepłowniczej o średnicy Dn600 położonej od elektrociepłowni PGE Toruń wzdłuż ulicy Chrzanowskiego aż do stacji TANK oraz w okolicy pętli tramwajowej na ulicy Olimpijskiej.

 

W związku z realizacją przez PGE Toruń powyższej inwestycji, został zamknięty przejazd przez ulice Chrzanowskiego na wysokości stacji benzynowej TANK w dniach od 7.12 do 12.12. Zgodnie z ustaloną organizacją ruchu, objazd odbywa się poprzez ulicę Na Zapleczu. Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia.