Strona główna » Kim jesteśmy » Biuro prasowe » Aktualności » Informacja z dn.20.02.2020

Kim jesteśmy

Aktualności

Informacja z dn. 20.02.2020 r.

Nocne zwiedzanie elektrociepłowni PGE Toruń w ramach akcji "Poznaj region z przewodnikiem"

 

PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, to producent ciepła i energii elektrycznej oraz dostawca ciepła sieciowego do ponad 100 tys. toruńskich mieszkań. Spółka po raz drugi dołączyła do akcji Urzędu Marszałkowskiego "Poznaj region z Przewodnikiem". 29 lutego mieszkańcy będą mogli zwiedzić toruńską elektrociepłownię i poznać tajniki produkcji energii elektrycznej i ciepła w niecodziennej, bo nocnej, scenerii.

W zeszłym roku po raz pierwszy marszałkowska akcja "Poznaj region z przewodnikiem", została rozszerzona również o firmy i zakłady przemysłowe. Wtedy też toruńska elektrociepłownia dołączyła do akcji. Zeszłoroczne zwiedzanie PGE Toruń cieszyło się dużym powodzeniem - w ciągu 4 godzin elektrociepłownię odwiedziło około 200 mieszkańców regionu. Dlatego też PGE Toruń potwierdziła swój udział także w tegorocznej akcji.

- Kolejny raz dołączyliśmy do akcji Urzędu Marszałkowskiego, aby promować nasz region również w aspekcie rozwoju innowacji przemysłowej, w tym produkcji ciepła i energii elektrycznej w procesie kogeneracji. Mieszkańcy, którzy odwiedzą nas 29 lutego, będą mieli okazję, po raz drugi w nocnej oprawie zobaczyć naszą elektrociepłownię. Pokażemy jakie stosujemy urządzenia i technologie do produkcji ciepła, aby chronić środowisko i jak dbamy o bezpieczeństwo cieplne i energetyczne Torunia. Zapraszam mieszkańców naszego regionu na industrialną, nocną wycieczkę po elektrociepłowni - mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

 

Kliknij by zobaczyć powiększenie

Od 2017 roku energia elektryczna i ciepło dla Torunia produkowane są w wysokosprawnej kogeneracyjnej elektrociepłowni, wykorzystującej paliwo gazowe. Podczas wizyty w elektrociepłowni PGE Toruń, mieszkańcy będą mogli zobaczy jakie urządzenia biorą udział w produkcji, m.in. turbina gazowa typu lotniczego, produkująca energię elektryczną i akumulator ciepła mieszczący 12 tysięcy ton wody. Uczestnicy dowiedzą się co to jest kogeneracja, jak zbudowane są nowoczesne ciepłociągi, w jaki sposób oszczędzać ciepło i jak przyłączyć budynek do sieci ciepłowniczej, aby ograniczyć niską emisję i poprawić jakość powietrza.

- Nasza akcja "Poznaj region z przewodnikiem" z roku na rok ma coraz więcej uczestników. W zeszłym roku było ponad 3500 mieszkańców województwa, którzy skorzystali z około 130 wydarzeń. W tym roku oferta jest jeszcze bogatsza. Stąd cieszy nas to, że elektrociepłownia PGE Toruń również w tym roku włączyła się do akcji. Dzięki temu mieszkańcy, oprócz zwiedzania muzeów, instytucji kulturalno-edukacyjnych i parków krajobrazowych, mogą poznać również ważne dla regionu zakłady przemysłowe - mówi Marcin Drogorób, Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki,  Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

 

Kliknij by zobaczyć powiększenie

 

Informacje dotyczące nocnego zwiedzania elektrociepłowni PGE Toruń:

1. Na zwiedzanie elektrociepłowni trzeba zapisać się poprzez oficjalną stronę akcji "Poznaj region z przewodnikiem", która dostępna jest od 20 lutego od godziny 9:00 do 28 lutego do godziny 21:00:

www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl

2. Termin zwiedzania: 29 lutego

3. Godziny zwiedzania: 18:00, 19:.00, 20:00, 21:00 i 22:00.

4. Zwiedzanie potrwa ok. 60 minut.

5. Podczas zwiedzania, ze względów bezpieczeństwa, wymagane jest obuwie na płaskiej podeszwie.

Liczba miejsc ograniczona

 

Zapraszamy!