PGE Toruń S.A. ogłasza nieograniczone przetargi ustne na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego niezabudowanych gruntów, dla których w Sądzie Rejonowym w Toruniu prowadzone są księgi wieczyste nr TO1T/00032185/3 i TO1T/00032186/0.
Nieruchomość usytuowana jest w kompleksie gruntów inwestycyjnych, położonych u zbiegu ul. Szosy Bydgoskiej i ul. P. Jonssona, w sąsiedztwie obiektu sportowego Motoareny, w toruńskiej dzielnicy Przedmieście Starotoruńskie, na obszarze o umiarowym stopniu zurbanizowania, na terenach rozwoju nowoczesnych form działalności gospodarczych na bazie przekształcanych stref poprzemysłowych.
Przeznaczenie podstawowe w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: tereny zabudowy usługowej, dopuszczalne: obiekty usługowo-produkcyjne, składy, magazyny.
45 budynków o łącznym zapotrzebowaniu na ciepło około 7 MW zostało przyłączonych w minionym roku do sieci ciepłowniczej PGE Toruń. Połowa z nich to nowo powstałe obiekty, pozostałe to budynki właścicieli, chcących zmienić ogrzewanie na ciepło sieciowe. Świadczy to rosnącej świadomości mieszkańców związanej z wpływem sposobu ogrzewania na jakość powietrza. Praktycznie każdego roku, niemal wszystkie nowe budynki powstające w Toruniu w obrębie sieci ciepłowniczej są do niej przyłączane.
PGE Toruń S.A. ogłasza nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego niezabudowanego gruntu, przysługującego PGE Toruń S.A. do dnia 05 grudnia 2089 r., stanowiącego własność Skarbu Państwa opisanego geodezyjnie jako działka nr 100 (obręb 46) o powierzchni 1210 m2, dla którego w Sądzie Rejonowym w Toruniu prowadzona jest księga wieczysta nr TO1T/00031549/6.
PGE Energia Ciepła, do której należy PGE Toruń, wraz z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (CNMW) zrealizują edukacyjny projekt pn. „OGRZEWANIE w pudełku”. Skierowany do starszych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych projekt prowadzony będzie od stycznia do maja 2023 roku. Jego celem jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy w zakresie powstawania ciepła, produkcji, użytkowania i jego oszczędzania. Umowa związana z realizacją przedsięwzięcia została podpisana w grudniu 2022 roku.
Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 26 listopada 2022 roku wprowadziło możliwość czasowego (do 30 kwietnia 2023 r.) doliczenia do ceny ciepła określonej kwoty, której wysokość zależy od rodzaju wykorzystywanego w jednostce kogeneracji paliwa. W przypadku kogeneracyjnej toruńskiej elektrociepłowni wykorzystującej paliwo gazowej, jest to kwota 30 zł/GJ.