• Komunikat PGE Toruń

  19.01.2021

  Służby techniczne PGE Toruń zlokalizowały na początku tego tygodnia nieszczelność na ul. Sienkiewicza, przy Liceum Ogólnokształcącym nr V w Toruniu.

  Miejsce natychmiast zostało zabezpieczone. Aby nie pozbawiać mieszkańców ciepła przy ujemnych temperaturach zewnętrznych, które panowały w Toruniu do wtorku, służby techniczne PGE Toruń zdecydowały o naprawie nieszczelności w środę (20.01).

  Konieczność wykonania prac naprawczych na ciepłociągu spowoduje przerwę w dostawach ciepła i ciepłej wody w dniu 20.01 od godziny 9.00 do około godziny 22.00.

  Przerwa w dostawie ciepła dotyczyć będzie obiektu Liceum Ogólnokształcącego nr V, budynków na ul. Gagarina 218 - 224 i ul. Sienkiewicza 34, 36 i 38 oraz przy Placu Ks. Frelichowskiego. Odbiorcy są  obecnie informowani o planowanych pracach.

  Przepraszamy klientów za te niedogodności. Dokładamy wszelkich starań, aby wspomniane prace wykonać w możliwie jak najkrótszym czasie.

 • Ponad 40 obiektów przyłączonych w 2020 roku do sieci ciepłowniczej PGE Toruń

  12.01.2021

  W 2020 roku, kolejnych 40 toruńskich budynków, zostało przyłączonych do sieci ciepłowniczej PGE Toruń. Połowa z nich to nowo powstałe obiekty, pozostałe to z kolei budynki właścicieli, którzy zdecydowali się korzystać z ciepła sieciowego. Zmiana źródła ogrzewania na ciepło sieciowe, produkowane w niskoemisyjnej elektrociepłowni gazowej to dowód coraz większej świadomości ekologicznej mieszkańców, związanej z wiedzą na temat wpływu sposobu ogrzewania na jakość powietrza w mieście. 

  zofijowka.jpg
 • PGE Toruń zakończyła projekt budowy 5-kilometrowej sieci ciepłowniczej

  07.01.2021

  W grudniu 2020 r. PGE Toruń zakończyła, trwające 2 lata, zadanie polegające na budowie  5-kilometrowej sieć ciepłowniczej (tzw. pierścień „Bielawy – Skarpa”). Wybudowany nowoczesny ciepłociąg biegnący w kierunku toruńskiego osiedla Na Skarpie znacząco zwiększa bezpieczeństwo i ciągłość dostaw ciepła dla wszystkich mieszkańców korzystających z ciepła sieciowego. Dzięki tej inwestycji, powstał pierścieniowy system zasilania w ciepło we wschodniej części Torunia. Projekt realizowany był w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

 • PGE Toruń dzieli się ciepłem z potrzebującymi

  16.12.2020

  PGE Toruń, w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem” PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE, wsparło cztery organizacje pożytku publicznego, korzystające z ciepła sieciowego i niosące pomoc potrzebującym. 16 grudnia wręczono beneficjentom symboliczne czeki na łączną kwotę 40 tysięcy złotych. W ten sposób spółka chce wspomóc działalność fundacji i stowarzyszeń, aby mogły one jeszcze lepiej spełniać swoje misje dla najbardziej potrzebujących.

  zdj_wreczenie-symbolicznych-czekow_dzielimy-sie-cieplem.jpg
 • 90 tysięcy złotych na projekty dla mieszkańców z programu PGE Toruń

  30.11.2020

  30 listopada, PGE Toruń należąca do spółki PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, wręczyła Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu, Gminie Miasta Toruń i firmie BUDLEX nagrody za podłączenie do sieci ciepłowniczej obiektów o łącznej największej mocy cieplnej. Pula nagród w programie wyniosła 90 tysięcy złotych. Laureaci przeznaczą finansowe nagrody na realizację społecznych inicjatyw dla mieszkańców przyłączonych obiektów.

  zdjecie_gmina-miasta-torun_-ii-miejsce.jpg
pgetorun_site