• PGE zaprasza szkoły do II edycji edukacyjnego programu „OGRZEWANIE w pudełku”

  18.09.2023

  Ruszyły zapisy do II edycji projektu edukacyjnego o cieple „OGRZEWANIE w pudełku”, przygotowanego przez PGE Energia Ciepła i PGE Toruń z Grupy PGE oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. W pierwszej edycji programu wzięło udział 30 szkół. Druga edycja skierowana jest do ponad 1600 uczniów z całej Polski i została rozszerzona o klasy I-III szkół podstawowych.

  infografika_ii-edycja-projektu-ogrzewanie-w-pudelku.png
 • Certyfikat Czystego Ciepła od PGE Toruń dla budynków z ciepłem sieciowym

  07.09.2023

  Toruńskie budynki, w których zmieniono od 2022 roku ogrzewanie na ciepło sieciowe, otrzymają Certyfikat Czystego Ciepła od PGE Toruń. Administratorzy domów z przyznanym Certyfikatem zostaną nagrodzeni przez PGE Toruń usługą, która dodatkowo  poprawi efektywność energetyczną ich budynków. Pierwsze Certyfikaty zostały wręczone Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu.

  certyfikat-czystego-ciepla.jpg
 • Nieruchomość na sprzedaż - wschodnia części Torunia, przy ul. Pancernych

  29.08.2023

  PGE Toruń S.A. ogłasza nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego niezabudowanego gruntu, przysługującego PGE Toruń S.A. do dnia 05 grudnia 2089 r., stanowiącego własność Skarbu Państwa opisanego geodezyjnie jako działka nr 100 (obręb 46) o powierzchni 1210 m2, dla którego w Sądzie Rejonowym w Toruniu prowadzona jest księga wieczysta nr TO1T/00031549/6.

 • PGE Toruń jednym z mecenasów podczas 14. Bella SKYWAY Festival

  11.08.2023

  PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE prawie od początku istnienia festiwalu Bella SKYWAY wspiera jego organizację. Tym razem spółka objęła mecenatem jedyną podczas tego festiwalu instalację wodną, która zaprezentowana zostanie w toruńskiej Fosie Zamkowej, czyli w samym sercu toruńskiej, zabytkowej Starówki.

  zdj-kwadrat-skyway.jpg
 • Kamienica Pod Gwiazdą i kolejne 27 budynków z ciepłem sieciowym PGE Toruń

  07.08.2023

  27 budynków o łącznym zapotrzebowaniu na ciepło blisko 4 MW zostało przyłączonych w pierwszym półroczu 2023 roku do sieci ciepłowniczej PGE Toruń, spółki należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Większość przyłączonych obiektów to budynki wielorodzinne, obiekty handlowe, usługowe i kamienice. Wśród nich znajduje się Kamienica pod Gwiazdą, barokowy zabytek najwyższej klasy oraz Business Center Lab - pierwszy w mieście  budynek z inteligentnym systemem, przeznaczony do testowania nowych rozwiązań technicznych i technologicznych w budownictwie.

  zdj-kamienica-pod-gwiazda.jpg
pgetorun_site