• PGE Toruń przekazała 360 zdjęć w podczerwieni – dzięki nim klienci mogą sprawdzić, czy nie tracą ciepła

  22.02.2024

  Klienci PGE Toruń, spółki należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, mogą sprawdzić, czy budynki, w których mieszkają są odpowiednio chronione przed utratą ciepła. Spółka udostępniła właścicielom i administratorom budynków zdjęcia stropodachów, wykonane w podczerwieni podczas ubiegłorocznej termowizji lotniczej. Dzięki nim możliwe jest określenie miejsc utraty ciepła w budynku, a tym samym poprawa jego efektywności energetycznej, a co za tym idzie także zmniejszenie kosztów  ogrzewania. Do tej pory, PGE Toruń przekazała już ponad 360 zdjęć.

  zdj-4.jpg
 • Nieruchomość na sprzedaż - ul. Szosa Bydgoska/ul. P. Jonssona

  08.02.2024

  PGE Toruń S.A. ogłasza otwarcie negocjacji na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego niezabudowanych gruntów, dla których w Sądzie Rejonowym w Toruniu prowadzone są księgi wieczyste nr TO1T/00032185/3 i TO1T/00032186/0. Wyżej wymienione nieruchomości były przedmiotem sprzedaży w drodze przetargów ustnych nieograniczonych.

  Nieruchomość usytuowana jest w kompleksie gruntów inwestycyjnych, położonych u zbiegu ul. Szosy Bydgoskiej i ul. P. Jonssona, w sąsiedztwie obiektu sportowego Motoareny, w toruńskiej dzielnicy Przedmieście Starotoruńskie, na obszarze o umiarowym stopniu zurbanizowania, na terenach rozwoju nowoczesnych form działalności gospodarczych na bazie przekształcanych stref poprzemysłowych.

 • PGE Toruń pomaga poprawić efektywność energetyczną budynków

  06.02.2024

  Zarządzany przez PGE Toruń, spółkę należącą do  PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, system ciepłowniczy osiągnął wysoką efektywność dzięki jednoczesnej produkcji energii elektrycznej i ciepła w elektrociepłowni gazowej oraz w źródłach OZE.  

 • PGE Toruń pracuje bezpiecznie i bezwypadkowo

  22.01.2024

  W PGE Toruń od ponad 10 lat nie zdarzył się żaden wypadek przy pracy, licząc zarówno pracowników spółki, jak i firm podwykonawczych. Pracownicy PGE Toruń mogą pochwalić się bezwypadkową pracą od ponad 16 lat. W tym okresie powstała elektrociepłownia gazowa, zbudowano i zmodernizowano na terenie Torunia kilkadziesiąt kilometrów ciepłociągów oraz zamontowano kilkaset węzłów cieplnych w budynkach. Każdą z tych prac wykonano bezpiecznie i bezwypadkowo.

  infografika_pge-torun-pracuje-bezpiecznie-i-bezwypadkowo.jpg
 • 2023 rok to kolejne 53 budynki z ciepłem sieciowym od PGE Toruń

  09.01.2024

  W 2023 roku do sieci ciepłowniczej PGE Toruń przyłączone zostały 53 toruńskie budynki o łącznym zapotrzebowaniu na ciepło 7,5 MW. Ciepło sieciowe to jeden z najbardziej bezpiecznych i ekologicznych sposobów ogrzewania domu i podgrzania wody. Budynki korzystające z wydajnego systemu ciepłowniczego, takiego jak w Toruniu, znacznie poprawiają swoją efektywność energetyczną. Ciepło sieciowe to również ochrona powietrza prze emisją zanieczyszczeń na niskiej wysokości, gdyż jest ono ekologiczną alternatywą dla kotłowni przydomowych.

  cieplo-w-toruniu-inforgrafika-przylaczenia.jpg
pgetorun_site