Wojewódzki Szpital Zespolony w edycji programu z 2019 roku uzyskał I miejsce i nagrodę w wysokości 40 tys. zł, przeznaczając ją na stworzenie Strefy Rodzica przy Szpitalu Dziecięcym w Toruniu. W ramach tej strefy zbudowano plac zabaw, który umożliwi dzieciom rozwój fizyczny i zabawę na świeżym powietrzu.

 - Jesteśmy bardzo wdzięczni  PGE Toruń za współpracę przy realizacji placu zabaw przy Szpitalu Dziecięcym. Wielu małych pacjentów, którzy ze względu na różnorakie schorzenia zmuszeni są przebywania na terenie szpitala, ma w końcu miejsce, w którym w odpowiednich warunkach mogą spędzić choć kilka minut na świeżym powietrzu i zapomnieć o swoich troskach – mówi Marcin Robaczewski, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Program PGE Toruń, spółki należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, pod nazwą „Wsparcie społeczności lokalnej – mieszkańców/użytkowników obiektów przyłączanych do sieci ciepłowniczej", prowadzony jest od 2012 roku. Celem programu jest pomoc mieszkańcom i użytkownikom budynków, które ogrzewane są ciepłem sieciowym produkowanym w toruńskiej kogeneracyjnej elektrociepłowni gazowej.

- PGE Toruń od lat włącza się w realizację ważnych miejskich inicjatyw społecznych. Taką inicjatywą jest właśnie budowa placu zabaw przy toruńskim Szpitalu Dziecięcym, który dostarczy małym podopiecznym placówki chociaż chwilę radości z zabawy. Nasza działalność koncentruje się na dostarczaniu ciepła sieciowego, ale nie zapominamy o tym, że jesteśmy też częścią lokalnej społeczności, stąd szczególna wrażliwość na potrzeby Torunia i jego mieszkańców - mówi Adam Banaszak, wiceprezes zarządu PGE Toruń.

W ubiegłorocznej edycji programu PGE Toruń łączna pula nagród wyniosła 90 tys. zł i trafiła do trzech laureatów: Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera (I miejsce), Gminy Miasta Toruń (II miejsce) i Budlexu Sp. z o.o. (III miejsce). Laureaci przyłączyli w ciągu roku (od września 2019 roku do października 2020 roku) obiekty o łącznej mocy cieplnej ponad 3 MWt. Do końca tego roku laureaci edycji 2020 roku przygotują w ramach nagród finansowych projekty dla mieszkańców.

pgetorun_site