Niemal od 14 lat PGE Toruń wspiera lokalne organizacje pożytku publicznego, których misją oraz celem jest pomaganie innym. W tym roku pomoc trafi m.in. do osób niepełnosprawnych, osób w śpiączce oraz fundacji wspierającej dzieci i młodzież we wzmacnianiu ich potencjału i poczuciu własnej wartości.

- Jako spółka zapewniająca bezpieczeństwo cieplne miasta, od wielu lat angażujemy się w życie Torunia. Jednym z filarów tego społecznego zaangażowania jest regularna pomoc najbardziej potrzebującym, w tym poprzez wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego. Każdego roku, w okresie przedświątecznym pomagamy naszym klientom korzystającym z ciepła sieciowego, aby okres zimowy był dla nich łatwiejszy. W ramach programu „Dzielimy się ciepłem” wspieramy odbiorców ciepła, którzy niosą pomoc innym. W tym roku nasza toruńska spółka wspomogła cztery organizacje pożytku publicznego, przekazując każdej czek na 10 tysięcy złotych - mówi Dariusz Kozak, p.o. prezesa zarządu PGE Toruń.

W tym roku wsparcie otrzymały: Kujawsko – Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu, Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka, Fundacja  „Daj szansę” na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Fundacji „Światło” z Torunia.

- Bardzo cieszymy się z otrzymanej pomocy finansowej. Wsparcie przeznaczymy na opłacenie  rachunków za ogrzewanie naszej placówki, w  której mamy obecnie 44 pacjentów w śpiączce. Nasz Zakład opiekuńczo- leczniczy, prowadzony przez Fundację „Światło” już od 18 lat zajmuje się opieką długoterminową pacjentów w śpiączce. Otrzymane wsparcie to duża pomoc dla naszego Zakładu i podopiecznych w trudnym okresie zimowym, w którym koszty funkcjonowania są zawsze wyższe. Dziękujemy za taki piękny świąteczny prezent  - mówi Janina Mirończuk, prezes zarządu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Fundacji „Światło” w Toruniu.

Dzielimy się ciepłem

Już od wielu lat PGE Energia Ciepła realizuje program „Dzielimy się ciepłem", dzięki któremu wspiera najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego. Program skierowany jest do najbardziej potrzebujących, w tym organizacji wrażliwych społecznie, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, czyli w Bydgoszczy, Toruniu, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Dzięki programowi we wszystkich swoich lokalizacjach PGE Energia Ciepła przekazała na opłaty rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową  w sumie 2 mln zł w ciągu 5 lat istnienia spółki, w roku 2023 udzielone wsparcie wyniesie  niemal pół miliona zł. Z tych dopłat korzystają m.in. szkoły, szpitale, domy pomocy społecznej, hospicja a także zakłady opiekuńczo–lecznice oraz  schroniska dla zwierząt, a wszystko po to, aby mogły one jeszcze lepiej spełniać swoje misje.

W 2019 r. Program „Dzielimy się ciepłem” został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu  wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Ranking przygotował ośrodek analityczny THINKTANK oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Program „Dzielimy się ciepłem” był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.

pgetorun_site