PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, produkuje i dostarcza ciepło, służące do ogrzewania i podgrzania wody, do ponad 100 tys. mieszkańców Torunia.

Corocznie w okresie letnim toruńska spółka prowadzi przeglądy urządzeń produkcyjnych, modernizacje sieci ciepłowniczych i wymianę grupowych węzłów cieplnych na indywidulane, aby jesienią i zimą nieprzerwanie ogrzewać toruńskie mieszkania i domy. W ramach tegorocznych prac, zmodernizowane zostały systemy zasilania kilku budynków mieszkaniowych (między innymi na ulicach Witosa i Rolniczej), w których zlikwidowano węzły grupowe i zastąpiono je efektywniejszymi indywidualnymi. Wymienione zostały kolejne odcinki sieci ciepłowniczych i przyłączy cieplnych (ulice Wojska Polskiego, Gagarina, Skłodowskiej-Curie,) przy czym część prac w tym zakresie związana była z wymianą ciepłociągów pod budowaną nową trasę tramwajową. Prace modernizacyjne zakończa się przed sezonem ogrzewania.

 - Łącznie, w ramach tegorocznych prac modernizacyjnych i inwestycyjnych powstanie 5,3 km ciepłociągów i około 70 węzłów indywidualnych z automatyką pogodową. Poza modernizacją sieci ciepłowniczych, przeprowadziliśmy remont serwisowy turbiny gazowej, zabezpieczyliśmy dostawy gazu i oleju opałowego, stanowiącego dodatkowe paliwo w kotłach szczytowo-rezerwowych i pracujących wyłącznie na potrzeby produkcji ciepła. Te wszystkie działania pozwolą bezpiecznie i nieprzerwanie dostarczać ciepło w okresie jesienno - zimowym – podsumowuje Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Oszczędzanie energii i ciepła zawsze było ważne, ze względu na obniżenie domowych rachunków i troskę o środowisko. Teraz ma jeszcze większe znaczenie.

 - Ten nadchodzący okres grzewczy będzie szczególny, że względu na sytuację na rynku paliw spowodowaną wojną w Ukrainie. Dlatego w ramach naszych przygotowań do okresu ogrzewania, razem z największymi administratorami i zarządcami budynków mieszkaniowych w Toruniu, uzgodniliśmy wspólne działania, wpływające na optymalizację kosztów ogrzewania i będziemy zachęcać mieszkańców do oszczędzania ciepła. Nasi odbiorcy otrzymają konkretne wskazówki jak zmniejszyć zużycie ciepła, utrzymując komfort w mieszkaniu. Ograniczaniem zużycia ciepła będzie również, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, późniejsze niż dotychczas rozpoczęcie okresu grzewczego - dodaje prezes Robert Kowalski. 

PGE Toruń i PGE Energia Ciepła od kilku lat prowadzą kampanie edukacyjne pokazujące proste sposoby na oszczędzanie ciepła. W nadchodzącym sezonie ogrzewania planowana są kampanie informacyjne, pokazujące jak zarządzać ciepłem w domu, żeby obniżyć jego zużycie.

pgetorun_site