- Nasza elektrociepłownia pracuje 365 dni w roku, dzięki czemu przez cały rok jesteśmy w stanie dostarczać ciepło mieszkańcom na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody. Miniona mroźna zima pokazała, że jako producent ciepła jesteśmy gotowi na ekstremalne mrozy. Jesteśmy w stanie dostarczać ciepło o optymalnych parametrach nawet podczas mrozów znacznie większych niż odnotowane tej zimy. Przy -20oC wykorzystywaliśmy 70 proc. mocy cieplnej zainstalowanych urządzeń, produkując jednocześnie energię elektryczną w procesie kogeneracji. Oznacza to, że mamy zapas mocy, w przypadku pojawienia się w kolejnych latach jeszcze niższych temperatur, zapewniając przy tym zrównoważony rozwój sieci ciepłowniczej na terenie Torunia – podsumowuje Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Poniżej kilka danych związanych z tegoroczną zimą, w porównaniu do zimy 2019/2020.

pge_torun-zima_porownanie.jpg

Warto dodać, że wpływ na zużycie ciepła mają nie tylko warunki pogodowe takie jak temperatura zewnętrzna, wiatr, wilgotność, ale również typ budynku (m.in. izolacja termiczna, szczelność okien, jakość dachu) i przyzwyczajenia odbiorców.

W 2020 roku w listopadowej kampanii PGE Energia Ciepła i PGE Toruń edukowały odbiorców ciepła, poprzez prezentację animowanych filmów, o prostych sposobach na zarządzanie ciepłem w domu, pomagających obniżyć zużycie ciepła, przy zachowaniu komfortu cieplnego. Filmy dostępne są na stronie PGE Toruń www.pgetorun.pl.

pgetorun_site