Bezpieczeństwo pracowników toruńskiej elektrociepłowni to gwarancja pewnych i stabilnych dostaw energii elektrycznej i ciepła do gospodarstw domowych, szpitali, obiektów użyteczności publicznej, instytucji i firm.

PGE Toruń i PGE Energia Ciepła od początku monitorowały sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, dlatego bardzo szybko podjęły decyzję o wprowadzeniu specjalnych środków i działań prewencyjnych chroniących klientów, pracowników oraz osób pracujących na rzecz PGE Toruń.

Obecnie większość pracowników administracyjnych PGE Toruń wykonuje pracę zdalną. Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję ciepła mają tak przeorganizowaną pracę, aby realizować ją z jak najmniejszym kontaktem z innymi osobami. Rozdzielono pracowników kierujących urządzeniami od zlecających prace, ograniczono liczbę pracowników przebywających na terenie firmy, wprowadzono dla części osób pracę rotacyjną. Dzięki takiemu rozwiązaniu produkcja ciepłai energii elektrycznej oraz obsługa klienta mogą odbywać się bez zakłóceń.

Pogotowie ciepłownicze realizuje niezmiennie wszystkie zgłoszenia klientów, jednocześnie utrzymana jest zdalna obsługa przez opiekunów w ramach Biura Obsługi Klienta (telefonicznie: 56 65 94 340 lub e-mailem: bok.pgetorun@gkpge.pl).

W sytuacji zagrożenia epidemiologicznego  przeorganizowaliśmy pracę naszej załogi w taki sposób, aby ich nie narażać na  ryzyko zarażenia, a także aby utrzymać ciągłość i niezawodność dostaw ciepła dla miasta i produkcję energii elektrycznej. Bezpieczeństwo energetyczne i cieplne Torunia jest zachowane przez całą dobę każdego dnia” – mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

W spółce zostały wprowadzone procedury ograniczające zagrożenie zarażeniem i rozprzestrzenianiem się koronawirusa m.in. ograniczono maksymalnie wizyty osób z zewnątrz, wejście możliwe jest nie poprzez główny budynek, a przez wartownię, wszelkie uzgodnienia projektów i dokumentacji odbywają się zdalnie. Ponadto każdy z samochodów Pogotowia Ciepłowniczego został wyposażony w środki dezynfekujące i ochrony indywidualnej (maseczki, rękawiczki jednorazowe).

Wszystkie wprowadzone zasady mają ustrzec zarówno klientów jak i pracowników przed zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa i zagwarantować niezakłóconą produkcję energii elektrycznej i dystrybucję ciepła dla Miasta.

pgetorun_site