Samochody, użytkowane na co dzień przez PGE Toruń, zostały przekazane Wojsku Obrony Terytorialnej (WOT) w odpowiedzi na prośbę Ministerstwa Aktywów Państwowych (MAP) w sprawie wsparcia WOT  w zakresie potrzeb transportowych w czasie pandemii. 

„Od początku pandemii wspieraliśmy walkę z koronawirusem na wielu płaszczyznach, zarówno w formie bezpośredniej pomocy finansowej dla szpitali i innych placówek medycznych, jak i poprzez pomoc rzeczową np. przekazywanie środków ochrony indywidualnej. Ta pomoc realizowana była również lokalnie  - w miastach, gdzie są zlokalizowane elektrociepłownie należące do PGE Energia Ciepła. Samochody przekazane przez naszą spółkę w Toruniu, będą służyć całemu społeczeństwu w zwalczaniu rozprzestrzeniania się zarażenia” –  mówi Przemysław Kołodziejak, p.o. prezesa zarządu PGE Energia Ciepła.

Przekazane  samochody wykorzystane będą przez jednostki obrony terytorialnej, m.in. do przewozu kombatantów i osób wymagających opieki, transportu zespołów wymazowych, leków, żywności oraz do codziennego monitorowania kwarantanny.

„PGE Toruń, zabezpiecza nie tylko produkcję energii elektrycznej i niezawodne dostawy ciepła dla miasta, ale podczas tego trudnego okresu pandemii wspiera tych, którzy codziennie pomagają placówkom medycznym i społeczności w walce z koronawirusem. Samochody, które bezpłatnie użyczyliśmy Wojskom Obrony Terytorialnej będą wsparciem jednostek terytorialnych w prowadzonej akcji zapobiegania zarażeniu COVID-19” - mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Wcześniej, również inna spółka z Grupy Kapitałowej PGE - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna użyczyła Wojsku Obrony Terytorialnej samochody, które pomogą wesprzeć walkę z koronawirusem.

Pojazdy PGE Toruń zostały  przekazane do Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu na okres 3 miesięcy.

pgetorun_site