Toruńska Orkiestra Symfoniczna we współpracy z PGE Energia Ciepła i należącą do niej PGE Toruń z Grupy Kapitałowej PGE, rozpoczyna projekt skierowany do dzieci „Posłuchaj energii Miasta”. Jego współtwórcami są filharmonie i orkiestry z pięciu miast w Polsce, w których spółka prowadzi swoją działalność.

Od 18 maja, przez dwa tygodnie, jedna z filharmonii z Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Torunia i Warszawy będzie każdego dnia opowiadała historię swojego miasta. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprezentuje na swoim Facebook w czwartki o godz. 12.00 dwie muzyczne historie, przeplatane muzyką i piosenką, związane z toruńskimi legendami: „Zaczarowane skrzypce Flisaka” (21 maja) i  „Piernikowe zapachy” (28 maja).

- Posłuchaj energii Miasta” to kolejny projekt, który powstał we współpracy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, będącą tu realizatorem muzycznych opowieści dla najmłodszych.  Tym projektem chcemy wzbogacić domową edukację muzyczną, rozbudzić dziecięcą ciekawość i w trochę inny sposób pokazać znane  toruńskie legendy.  Jednocześnie dzięki temu, że projekt realizowany jest  w różnych polskich miastach, chcemy zainteresować dzieci i ich rodziców do odwiedzenia tych miejsc – mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Pięć różnych miast w Polsce to pięć różnych historii opatrzonych lokalną symboliką, legendami i opowieściami, przeplatanymi muzyką oraz piosenką. Każde z nich ma swoją ofertę atrakcji dla mieszkańców i turystów.

- Muzyczna odsłona naszego pięknego Torunia w ramach projektu Mecenasa TOS – spółki PGE Energia Ciepła S.A., to przede wszystkim podróż w świat największych zabytków i symboli miasta, prezentacja hejnału miejskiego oraz postaci legendarnego Flisaka, który swoją grą na skrzypcach uratował Toruń przed plagą żab. Zapraszamy naszych najmłodszych odbiorców do wysłuchania piosenek i toruńskich melodii, a także do zajęć manualnych – wykonania skrzypiec i upieczenia pierników – bezsprzecznie największego, symbolu naszego miasta – mówi Przemysław Kempiński p.o. dyrektora Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Na tym właśnie koncentrują się zajęcia edukacyjne dla najmłodszych, realizowane online przez instytucje muzyczne z Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Torunia i Warszawy. Zapraszamy najmłodszych do podróż po najbardziej znanych legendach tych polskich miast.

https://pgeenergiaciepla.pl/o-spolce/spoleczna-odpowiedzialnosc-biznesu/mecenat-filharmonii/posluchaj-energii-miasta  

pgetorun_site