Toruńscy muzycy klasyczni razem z PGE Toruń i PGE Energia Ciepła oraz pięcioma innymi filharmoniami, współpracującymi ze spółką, zapraszają do słuchania muzyki w niecodzienny sposób.

„We współpracy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, która jest symbolem muzyki klasycznej w Toruniu, zachęcamy do posłuchania nietypowego wykonania znanego utworu. Możemy przenieść się do sal koncertowych, nie wychodząc z domu. Dlatego zachęcamy: zostań w domu, a my zapewnimy nie tylko ciepło, ale i możliwość posłuchania muzyki” - mówi Rober Kowalski, Prezes Zarządu PGE Toruń.

Wspólnie, lecz na odległość, nagrano film promujący kampanię, której celem jest zachęcanie do pozostania w domach. Każdy z muzyków zagrał osobno fragment „Wiosny” Antonio Vivaldiego, a ich nagrania zostały zmontowane w jedno wspólne wykonanie. Toruńską Orkiestrę Symfoniczną  reprezentuje w filmie znakomita skrzypaczka – Monika Skruszewicz.

„Z nieukrywaną radością przystąpiliśmy do realizacji materiału muzycznego, zaproponowanego przez Mecenasa Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej - PGE Energia Ciepła. Mam nadzieję, że wleje on w nasze serca nieco optymizmu i wywoła uśmiech na naszych twarzach. Toruńska Orkiestra Symfoniczna, jak właściwie wszystkie instytucje kultury w kraju, przeniosła całą swoją działalność merytoryczną na kanały wirtualne. Staramy się zapewnić odbiorcom szeroki wachlarz materiałów, zarówno artystycznych, jak i edukacyjnych. Mam ogromną nadzieję, że hasło #zostańwdomu będzie potraktowane przez wszystkich nas odpowiedzialnie i już niedługo, uwolnieni od tej przymusowej kwarantanny, spotkamy się na żywo w przestrzeniach kulturalnych. Do zobaczenia!” – powiedział Przemysław Kempiński p.o. Dyrektora Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

W nagraniu wzięli udział także muzycy z Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Filharmonii Zielonogórskiej. Gościnnie wystąpił również muzyk z Filharmonii Narodowej w Warszawie objętej patronatem PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE Toruń i PGE Energia Ciepła, poprzez zaangażowanie i wsparcie wydarzeń oraz inicjatyw lokalnych, realizuje ambicję bycia partnerem miast i regionów, tam gdzie prowadzi swoją działalność. W 2019 r. spółki objęły mecenatem instytucje kultury w: Krakowie, Gdańsku, Toruniu, Wrocławiu, a także Zielonej Górze.

Wspólne wykonanie „Wiosny” Antonio Vivaldiego można zobaczyć i odsłuchać na stronie PGE Energia Ciepła:

https://pgeenergiaciepla.pl/o-spolce/spoleczna-odpowiedzialnosc-biznesu/mecenat-filharmonii

pgetorun_site