Produkując ciepło i energię elektryczną PGE Toruń dba o środowisko. Wysokosprawna kogeneracja i niskoemisyjne instalacje to podstawowe założenia prowadzonej działalności z poszanowaniem przyrody. Toruńska spółka troszczy się o jakość powietrza, ale też wspiera rozwój ekosystemu miejskiego.

PGE Toruń od ponad 11 lat współpracuje z toruńskim Urzędem Miasta. W ramach współpracy spółka angażuje się w sadzenie drzew na wielu toruńskich skwerach i parkach, chętnie odwiedzanych przez torunian i turystów. W grudniu 2021 roku zostały posadzone obok Muzeum Etnograficznego, kolejne drzewa- rzadko spotykany w mieście gatunek: glediczja trójcierniowa.

W okresie 11 lat współpracy z toruńskim samorządem PGE Toruń i PGE Energia Ciepła sfinansowały zasadzenie drzew na kwotę blisko 120 tysięcy. Posadzono m.in. wierzby płaczące przy ul. Ślimak Getyński (lata 2019 - 2020 r.), jesiony wyniosłe na Bulwarze Filadelfijskim (2018 rok), lipy srebrzyste i głóg pośredni na Placu ToMiTo - Towarzystwa Miłośników Torunia (2016-2017), bukszpan wiecznie zielony na Rynku Nowomiejskim czy szmaragdowe tuje na położnych blisko toruńskiej Starówki skwerach „Dolinie Marzeń" i Tujakowskiego (lata 2011-2015).

Oprócz drzew i krzewów w centrum Torunia, pracownicy toruńskiej spółki w 2021 roku w ramach akcji wolontariatu Grupy PGE „Lasy pełne energii” posadzili z Nadleśnictwem Toruń 700 młodych buków w Leśnictwie Olek koło Torunia. W poprzednich latach wspólnie z uczniami toruńskiego Zespołu Szkól Inżynierii Środowiska posadzono około 2600 młodych dębów w leśnictwo Łysomice.