Produkując ciepło i energię elektryczną PGE Toruń dba o środowisko. Wysokosprawna kogeneracja i niskoemisyjne instalacje to podstawowe założenia prowadzonej działalności z poszanowaniem przyrody. Toruńska spółka troszczy się o jakość powietrza, ale też wspiera rozwój ekosystemu miejskiego.

PGE Toruń od 9 lat współpracuje z toruńskim Urzędem Miasta wspierając rozwój terenów zielonych w Toruniu. W ciągu tych lat spółka ufundowała założenia zieleni na wielu toruńskich skwerach i parkach - w miejscach częstych spacerów torunian i turystów, licznie odwiedzających miasto. W 2019 roku PGE Toruń ufundowała nasadzenia wierzb płaczących (odmiana Wierzba biała „Tristis”) na ul. Ślimak Getyński w Toruniu.

W poprzednich latach spółka we współpracy z samorządem sfinansowała nasadzania: jesionów wyniosłych na Bulwarze Filadelfijskim (2018 rok), lip srebrzystych i głogu pośredniego na Placu ToMiTo - Towarzystwa Miłośników Torunia (lata 2016-2017), klonów, bukszpanu wiecznie zielonego na Rynku Nowomiejskim, a ponadto: dębów czerwonych, leszczyn, wierzb płaczących, kasztanowca czerwonego i szmaragdowych tuj na położnych blisko toruńskiej Starówki skwerach „Dolinie Marzeń” i Tujakowskiego (lata 2011-2015). Łącznie około 70 drzew na kwotę blisko 100 tysięcy złotych zostało zasadzonych w Toruniu, dzięki wsparciu PGE Toruń.