Włącz ogrzewanie

Chłodne wieczory i poranki to czas, kiedy mieszkańcy zaczynają myśleć o ciepłych grzejnikach. PGE Toruń jest gotowa 365 dni w roku dostarczyć ciepło. Proces uruchomienia ogrzewania odbywa się na wniosek właściciela lub administratora budynku.

Nie czekaj – skontaktuj się z administratorem budynku, by zlecił włączenie ogrzewania w Twoim domu. Administratorzy budynków wnioski o włączenie ogrzewania wysyłają do Biura Obsługi Klienta PGE Toruń.

Na czas uruchomienia ogrzewania ustaw termozawór kaloryfera na maksimum – pozwoli to prawidłowo przygotować instalację wewnętrzną budynku do odbioru ciepła i zapobiegnie zapowietrzeniu grzejników.

Uruchomienie ogrzewania przez PGE Toruń nie oznacza gorących grzejników, gdy tego nie potrzebujemy. Grzejniki będą gorące tylko w najchłodniejsze okresy doby, kiedy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej ustalonego poziomu, ponieważ:

  • na zmianę temperatury zewnętrznej reaguje automatyka pogodowa (tzw. pogodynka) zainstalowana w węźle cieplnym.  Automatyka pogodowa czyli urządzenia, które sterują dostawami ciepła w zależności od temperatury panującej na zewnątrz budynku. Gdy temperatura spada poniżej określonego poziomu, węzeł włącza się i uruchamia dopływ ciepła do budynku, a gdy wzrasta - dopływ ciepła zostaje automatycznie wstrzymany.
  • klient (administrator budynku) wyznacza graniczną temperaturę, przy której uruchamia się ogrzewanie.

Ciepło sieciowe – dlaczego warto?

Ekologia:

Ogrzewanie ciepłem sieciowym oznacza zero emisji zanieczyszczeń w miejscu przyłączenia budynku do sieci ciepłowniczej. Decydując się na takie rozwiązanie unika się jakiejkolwiek możliwej emisji zanieczyszczeń - oddychasz czystym powietrzem, troszczysz się o zdrowie i środowisko - budynek nie emituje żadnych szkodliwych substancji.

Bezpieczeństwo użytkowania:   

Ciepło sieciowe eliminuje wszelkie zagrożenia związane z zatruciami i wybuchami. Dzięki stosowanej technologii oraz wysokim normom produkcji i dystrybucji zapewnia całkowite bezpieczeństwo dla użytkowników. 

Komfort i wygoda:                  

Za produkcję i dostawę ciepła odpowiada PGE Toruń. Użytkownik ciepła odkręca termozawór grzejnika lub kran, a ciepło i ciepła woda są natychmiast dostępne. 

Niezawodność dostaw przez cały rok:             

To właściciel budynku decyduje kiedy chce mieć ciepło  -  PGE Toruń na życzenie dostarczy je o każdej porze roku. Automatyka pogodowa, zainstalowana w węźle cieplnym, będzie dostosowywać  temperaturę w budynku do potrzeb użytkowników.PGE Toruń troszczy się o trwałe i niezawodne dostawy ciepła. Pogotowie Ciepłownicze działa 24h, przez 365 dni w roku!

Wysokie standardy obsługi klienta:

Indywidualny opiekun z PGE Toruń prowadzi wszystkie sprawy związane z dostawą ciepła do budynku. Ponad 90% odbiorców ciepła sieciowego jest bardzo zadowolonych ze współpracy z PGE Toruń oraz wysoko ocenia obsługę klienta (Badanie postrzegania klientów, 2019 r.)